Sleepboot „Drydock" Op vrijdag 23 oktober jl. kreeg onze vloot een wel zeer belangrijke uitbreiding, want toen werd de nieuwe sleepboot „Drydock", met z'n 1210 ipk niet alleen de sterkste W.F.-sleper, maar tevens verreweg de sterkste sleepboot van de gehele Rot terdamse haven, officieel in gebruik gesteld. Onof ficieel had dit sterke paard enige dagen tevoren reeds dienst gedaan bij het slepen van de 88.000 ton metende tanker „Olympic Freedom", de grootste, die ooit op onze werf werd gedokt. Ofschoon nog niet gedoopt en nog niet met de gebruikelijke cere moniën in de vaart gebracht, is dat tóch goed afgelopenEn het was zelfs een mooie gelegenheid om te zien, waartoe deze nieuwe aanwinst, die ge heel in eigen beheer werd gebouwd, in staat is! Maar op de bovengenoemde vrijdagmiddag mocht de „Drydock" dan toch op de traditionele wijze in de W.F.-vloot worden opgenomen. In tegenwoordigheid van onze voltallige directie en van een groot aantal genodigden, onder wie ook gepensioneerde kapiteins en machinisten, werd het schip vakkundig gedoopt door mevrouw E. V. Winters-Meeuwisse, uit Rotter dam, de dochter van een onzer bedrijfsdirecteuren, de heer C. H. Meeuwisse. Met een klein aantal genodigden - een sleepboot is tenslotte geen passagiersschip - werd vervolgens een korte rondvaart gemaakt, waarbij de nieuwe „Drydock" werd geëscorteerd door haar beide, iets minder sterke, zusterschepen „Company" en „G. M. Roentgen", die bij het uitvaren van de haven een sierlijke waterboog over het nieuwe zusje, dat hier voor dankbaar „kraaide" met haar forse scheeps- fluit, heen spoten. Teruggekeerd aan de wal, vond een geanimeerde ontvangst plaats in de cantine „Kop Haven", waar voor de directie het woord gevoerd werd door de heer Meeuwisse, die op geestige wijze iets vertelde over de rol van de vrouw bij het in de vaart bren gen van een nieuw schip en ook, in het bijzon der namens de reparatie-afdeling, zijn vreugde uit sprak over de nieuwe aanwinst. Tenslotte bood hij zijn dochter-doopster namens de werf een fraai ge schenk aan ter herinnering aan deze dag. Mevrouw Winters beantwoordde haar vader met een harte lijke en opgewekte speech en sprak bovendien haar dank uit jegens de gehele directie van W.F., die haar deze onvergetelijke dag had bezorgd en een en ander had willen bezegelen met een kostbaar cadeau. Zij sprak ook enige vriendelijke woorden en goede wensen tot kapitein Vet en zijn bemanning en bood hem voor het schip een fikse koffiekan van helrode kleur aan. Technische bijzonderheden Deze nieuwe „Drydock" dient ter vervanging van de oude, onlangs uit de vaart genomen, stoomsleep- boot „Drydock I". Het nieuwe schip is uitgerust met een 6 cyl. W.F./' MAN dieselmotor, die, zoals reeds gezegd, in staat is 1210 ipk te ontwikkelen. De boot kan zich hier mee in kracht meten met de sterkste Europoort sleepboten, en is daarom speciaal bedoeld voor het verslepen van zeer grote schepen, van supertankers, booreilanden, e.d. Het manoeuvreren met de motor geschiedt met slechts één handle, vanuit de stuurhut. In de machi nekamer is o.a. opgesteld een bergings-brandblus- pomp van 150 m3 per uur, tegen 9 atm. druk. Aan dek heeft het schip, behalve de nodige aanslui tingen, passend op standaard brandweermateriaal, ook een waterkanon met een capaciteit van 2500 liter per minuut. De „Drydock" heeft twee roeren, die electro-hy- draulisch met drukknoppen worden bediend; ook 4

Wilton Fijenoord Nieuws | 1964 | | pagina 6