„Draaidok nieuwe sleepboot voor Wilton Modelbouwers boekten prachtige resultaten 1964 r> In het novembernummer van het W.F.-nieuws 1962 heeft een aankondiging gestaan dat voor het perso neel van W.F. tegen gereduceerde prijs op maat uit gezaagd hout en tekeningen beschikbaar gesteld zou den worden om een model te bouwen van de sleep boten Company en G. M. Roentgen. Uit vele afdelin gen van ons bedrijf kwamen aanvragen binnen zodat in januari 1963 aan ongeveer 65 werknemers een houtpakket met bouwbeschrijving en tekeningen uit gereikt werd. In de loop van 1963 en 1964 kwamen de bouwers enkele malen in de kantine aan de kop van de haven bijeen om eikaars werk te bekijken, ervaringen uit te wisselen en verdere gegevens in ontvangst te nemen. Bij één van die gelegenheden mocht ik vertellen dat onze directie het zeer op prijs zou stellen als wij t.z.t. het resultaat van ons bouwen wilden tonen. Om dit te stimuleren beloofde zij een drietal prijzen voor de beste modellen beschikbaar te stellen. Het leek ons een gunstige gelegenheid om tijdens de doop- festiviteiten van de nieuwe sleepboot, die immers in uiterlijk een zusterschip is van de overige, deze we derzijdse beloften in te wisselen. Zo hebben op 9 oktober 1964 tien inzenders hun bo ten ingeleverd om ze door ervaren modelbouwers te laten beoordelen op le. schaal-nauwkeurigheid, 2e. afwerking, 3e. schilderwerk, 4e. volledigheidsgraad. Niet in de beoordeling telden mee: het inbouwen van een motor, de radiografische besturing en het water kanon, omdat van deze zaken geen gegevens verstrekt waren, zodat ze ook niet vergeleken konden worden. Om een zo goed mogelijke vergelijking te maken werd door ieder jurylid een beoordelingsstaat inge vuld waarbij voor een twintigtal onderdelen van het schip telkens 3 cijfers (voor schaal-nauwkeurigheid, afwerking en schilderwerk) gegeven werden. Omdat de romp en de verschansing enz. zeer grote onder delen zijn, telden we de cijfers voor de romp 3 maal en voor de verschansing enz. 2 maal. Het gemiddelde van de jury-lijsten werd daarna in een definitieve lijst ingevuld waarna voor iedere ko lom het totaal opgeteld werd. Dit gedeeld door het aantal onderwerpen waar een cijfer voor gegeven is (maximum 23) geeft het gemiddelde cijfer voor SCHIEDAM 22 okt - De scheeps werf Wilton Fije'noorci zal a.s. vrijdag middag om kwart voor vier de nieuwe -•leepboot Draaidok" in gebruik nemen Dt sleepboot is van hetzelfde type als ite "Company", die al twee jaar dienst I doet voor de scheepswerf In aansluiting op de doopplechtigheid wordt in de kantine aan de Kophav-n een tentoon-I stelling gehouden van -cnecpsmodel- len. die dwor modelbouwers ziin ver- aardige!. Men kan daar een beeld ki ig- en van hetgeen er zoal met boywpakel- en te presteren valt. Hoe een koerant de „Drydoek" verdraaide iedere kolom, terwijl het gemiddelde van de drie ko lommen weer het gemiddelde van het hele schip wordt. Indien één van de twintig onderdelen niet aangebracht was (b.v. de ankerinrichting ontbreekt nog) ging er 5 van het laatste cijfer af. Een heel verhaal, wat misschien wat duidelijker wordt als u de beoorde lingsstaat van de eerste prijswinnaar bekijkt. De eindcijfers van de zeven inzenders zien er als volgt uit. EINDCIJFERS BEOORDELINGSSTAAT no. 1 - A. J. M. Krowinkel 8,260 no. 2 - L. v. Vliet 8,181 no. 3 - W. den Dunnen 7,980 no. 4 - J. Haasnoot 7,638 no. 5 - D. J. v. d. Merwe 6,941 no. 6 - C. Th. de Jong 6,932 no. 7 - R. Arends 6,421 Verder zonden nog in de heren A. Bagijn, A. J. v. Wijk en C. W. Paak. Hun modellen waren nog lang niet gereed zodat hun eindcijfer belangrijk lager kwam te liggen. Omdat het model van de heer Haasnoot in het eind cijfer zeer dicht bij dat van de heer den Dunnen ligt, is er ook een 4e prijs gegeven.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1964 | | pagina 8