JUBILEA JUBILEA JUBILEA JUBILEA JUBILEA Jubileren in de maand december heeft een bijzondere bekoring, omdat het lijkt alsof alles anders is. Ik zou bijna zéggen een beetje wazig. Ook al wordt er wel eens gezegd, dat een werf een ruw bedrijf is, toch hangt ook in ons bedrijf in de laatste weken van het jaar een bepaalde sfeer. Dat was heel duidelijk toen de jubilarissen met hun echtgenoten in de cantine werden ontvangen. De kerstboom straalde en glansde naar alle kanten zo feestelijk, dat men de kerstsfeer haast tastbaar om zich heen voelde. Ir B. Wilton had de prettige taak om in deze stem mige omgeving de jubilerende werknemers toe te spreken. Aan het einde van het jaar, aldus de heer Wilton, denkt men nog eens even na over alles wat in het af gelopen jaar is gebeurd, aan datgene wat tot stand kwam, maar ook aan datgene wat werd nagelaten. Bij een jubileum gebeurt eigenlijk hetzelfde. Ook dan blikt men terug en staat men bij bepaalde feiten nog eens even stil. Spreker heeft in de afgelopen dagen een bezoek ge bracht aan de Hogeschool, waar hij heeft gestudeerd en alhoewel aan de tradities niet veel is veranderd, bekijkt men na zoveel jaren alles met andere ogen en lijkt alles ook veel kleiner te zijn dan men dacht. Dat is in het leven ook zo en daarom is het belang rijk om de problemen in hun juiste proporties te zien. Aan de ene kant ziet men de zaken vaak erg moeilijk en die blijken achteraf mee te vallen en het omge keerde is ook het geval. Dat de Directie deze jubileumviering zo op prijs stelt, is gelegen in het feit, dat iedere werknemer een stuk je bedrijfsgemeenschap is. De bedrijfsgemeenschap wordt echter niet alleen opgebouwd door de mensen De traditionele bloemenhulde 10

Wilton Fijenoord Nieuws | 1965 | | pagina 12