De leden van de ideeënbuscommissie vinden het pret tig, dat zij weer verschillende ideeën in behandeling mochten nemen, die met een mooie beloning uit de bus kwamen. 1 premie van 100, 1 premie van 60, 1 premie van 20, 4 premies van 10, 2 premies van 15, 1 premie van 50, 2 premies van 15, 4 geen premie. Idee 766 Ingediend door C. A. L. Verbetering van het zuiver cilindrisch draaien aan lange assen. Theoretisch aardig bedacht, maar in de praktijk moeilijk toe te passen. Aanmoedigingspremie 15, Idee 777. Ingediend door A. J. F. Verbetering MacDonald luchtrevolver. Het aanbrengen van een verende klemband op de luchtrevolver is een verbetering gebleken en geeft een besparing. Premie 75, Idee 779. Ingediend door M. W. Het voorzien van afdekplaatjes om de klauwplaat op freesbanken. Het idee om de klauwplaat op freesbanken te voor zien van afdekplaatjes om de vrijliggende worm te beschermen tegen spanen en vuil, is toegepast en voldoet goed. Premie 20, Idee 788. Ingediend door G. W. P. Vereenvoudigde montering van gietijzeren slakken, potten op verrijdbare onderstellen. Dit idee is reeds geruime tijd in de praktijk door gevoerd en geeft een besparing. Premie 60, Idee 792. Ingediend door J. L. Vulpijp te gebruiken bij het persen van tanks. Het idee heeft enkele voordelen, zoals het gemak kelijker vullen, eenvoudiger controleren of de pijp vol is en het voorkomen van „spuiten" van de pijp. Levert echter geen kostenbesparing op. Aanmoedigingspremie 10, Idee 794. Ingediend door C. H. D. Koepelovenijzer met een onjuiste chemische sa menstelling op te vangen in een speciaal gecon strueerde bak waarin het transport kan plaats vinden. Dit idee is onuitvoerbaar omdat de samenstelling van het ijzer eerst later bekend is. Bovendien komt dit weinig voor. Inzender heeft echter blijk gegeven over de effi ciency van het transport na te denken. Aanmoedigingspremie 15, Idee 802. Ingediend door P. B. Inzake spuitinstallatie. Volgens de door inzender aangegeven methode kunnen en worden pijpleidingen van bepaalde dia meters inwendig voorzien van een verflaag. De kwaliteit van het werk wordt hierdoor verbe terd, terwijl de kosten verminderd worden. Premie 75, Idee 803. Ingediend door J. v. T. Stellingbaan langs de huid. Inzender stelt voor een stellingbaan langs de huid van een te bouwen schip aan te brengen waarop stellingwagens langs de huid kunnen rijden voor het verrichten van diverse werkzaamheden. Dit voorstel is voor de praktijk niet aanvaardbaar. Wanneer het toegepast zou kunnen worden, zou het alleen te gebruiken zijn voor het rechte ge deelte van het schip. Wij zitten dan echter ook voor de moeilijkheid, dat de Atbeidsinspectie gezien de voorschriften van het Liftenbesluit, hoogst waarschijnlijk bezwaren zal maken. Omdat het geheel getuigt van nadenken ontvangt inzender een aanmoedigingspremie van 10, 22

Wilton Fijenoord Nieuws | 1965 | | pagina 24