ter. Maar die troostte al. „Ik neem Bennie mee in mijn wagen. Morgennamiddag mag je hem in het ziekenhuis bezoeken, hoor." Bennie zuchtte. „En jij blijft intussen vaders part ner, Ilona." Het schrikkeljaar-kind zag plots haar grote wens in vervulling gaan. Ze had wel kunnen juichen, maar toen ze Bennie's bleke gezichtje zag schrok ze van haar vrolijke gedachten. Opnieuw hoorde ze vaders diepe stem. „En daar na, als Bennie's been weer helemaal beter is doen we 't met zijn drie," beloofde hij. „En Ilona krijgt een eigen paard." De twee kinderen juichten. „Heerlijk pappie, heerlijk." „En nu heb ik nog fijn nieuws," begon moeder toen de eerste vreugde voorbij was. „Misschien misschienIk mag het toch wel verraden dokter?" De dokter knikte lachend. „Misschien wordt Marco wel weer helemaal beter." Er rolden twee dikke tranen over Ilona's wangen. Ze greep het kleine speelgoedclowntje en drukte het in haar armen. „Dus toch," fluisterde ze. Dan danste ze wild de kermiswagen rond. „Hoera, Marco wordt gezond," jubelde ze. „Halt, halt, niet zo haastig," temperde mammie haar vreugde. „Misschien, heeft de dokter gezegd. Natuurlijk moet Marco heel veel rusten en van optreden zal de eerste tijd wel geen sprake meer zijn. Kon hij maar eens een poosje naar een her stellingsoord. Maar dat kost natuurlijk een hele boel geld." Boem de deur vloog open en daar stond de circus-direkteur. Hij kwam naar Bennie kijken. „Wel jongen toch. Je bent een echte pechvogel. Gelukkig hebben we een nieuwe ster aan de cir- cushemel: onze Ilona." Hij klopte het meisje lachend op de schouder. Ilona straalde. Bennie knikte haar dapper toe. De dokter vond dat het nu tijd werd om op te breken. Bennie werd in de ziekenwagen gedragen en langzaam verdween de auto in de rich ting van de stad. De direkteur bleef nog even babbelen. Over koetjes en kalfjes ging het gesprek tot hij zich plots tot mamlmie wendde. „En wat kost een hele boel geld?" Mammie en paps keken verbaasd. Had de direkteur luistervink gespeeld? Ze aarzelden, maar Ilona kwam vertrouwelijk naar hem toe en vertelde het verhaal van de zieke Marco die misschien, mis schien toch weer gezond kon worden. De direkteur luisterde aandachtig. Toen Ilona klaar was, wreef hij nadenkend met zijn vinger over zijn snor. Hij ijsbeerde door de circuswagen. „Ik weet het," zei hij en stond met een ruk stil. „De volledige opbrengst van onze avondvoorstelling is voor Marco." Even onverwacht als hij gekomen was, verdween hij weer. Ilona en haar ouders bleven opgewonden achter. Die avond hadden al de circusmensen voor Marco gewerkt. De voorstelling werd een succes van be lang en weldra lag de reuze-opbrengst op het tafeltje naast Marco's ziekbed. Het circus sloeg zijn tenten op om verder te trek ken. Alleen Bennie en Marco bleven achter. Bennie in het ziekenhuis, Marco in het herstellings oord. Dagenlang genoot hij van gezonde boslucht en weldoende rust. Zes weken later kwam Bennie naar hem toe. Zijn been was flink aan de bete rende hand en samen met Marco bleef hij nog een poosje in het rusthuis aan de rand van het bos. In het circus heerste elke dag drukke bedrijvig heid en Ilona, het schrikkeljaar-kind, oogstte iedere avond opnieuw groot succes. Op een zonnige namiddag kwam er een zwarte auto het circusplein opgereden. De artiesten dromden nieuwsgierig rond de glanzende wagen. Ilona stond vooraan en in haar armen hield ze de kleine Marco, haar speelgoedclown. Plots kwam Bennie vrolijk uit de auto gesprongen en hield de deur heel ver open en daar stond in groot ornaat: Marco, hun eigen grappige circusclown. Toen hij uitstapte flik kerden de gouden knopen van zijn rode jas. Zijn punthoed stond scheef op zijn strogele haren en in het witbepoederde gezicht lachte zijn rode mond van het ene oor naar het andere. Iedereen juichte, Waldo, Bimbo, Alinda, Zarko en de circusdirekteur. Marco boog en groette. Lachend liep hij op Ilona toe en drukte haar stevig tegen zich aan. „Mijn lieve kleine meisje," zei hij ontroerd. „Zie je nu wel, hier ben ik weer. Gezond en wel, en klaar om op te treden in de avondvoorstel- ling." Zo gebeurde het dat Ilona's schrikkeljaar-wens toch in vervulling ging en ze was er de kleine speel- goed-Marco zo dankbaar voor dat hij een ere- plaatsje kreeg in haar eigen, wondere circuswereld. 27

Wilton Fijenoord Nieuws | 1965 | | pagina 29