Gevraagd: een idee in uw eigen woorden <g> f U kent die situatie: twee vrienden zijn al een hele zaterdag bezig met de bevestiging van een tuin hekje, maar het karwei wil niet lukken. Het is half zes in de middag en al bijna donker wanneer een van de twee zegt: „Als we het geheel nu eens omdraaien en de scharnieren aan die andere kant bevestigen, dan zijn we er". Het blijkt het ei van Columbus en nu komt het. De vriend knikt en zegt: „Had je dat nu niet eerder kunnen bedenken?". Kijk, dat is - mag ik het duidelijk zeggen? - onzin. Je kunt iemand nooit kwalijk nemen, dat hij niet eerder een idee kreeg. Je kunt iemand misschien wel een beetje kwalijk nemen - maar dit is een erg persoonlijke mening - wanneer hij helemaal nooit over iets nadenkt, alles automatisch doet zonder zich af te vragen waaróm hij het zo deed. Ja, ik geloof wel, dat je iemand kwalijk kunt nemen, wanneer hij nooit een idee heeft, want dat betekent, dat hij nooit denkt. Gewoon fout Er zullen niet veel mensen op de wereld te vinden zijn die nooit een idee hebben, mensen die nooit denken. Dat is een bijna uitgesloten zaak. Men vindt wel ontelbaren die ideeën hebben, maar er nooit over praten. Als men er toevallig toch ach ter komt en vraagt waarom de „ideeën-maker" niet eerder met zijn plannetje te voorschijn kwam, dan hoort men in negen van de tien gevallen- „Och, ik dacht, het zal wel niet belangrijk zijn, misschien lachen ze er wel om". - En dat is natuurlijk ge woon fout. Twee kanten Daar is dan die druilerige regendag in januari van dit pas begonnen jaar en ik schuif als „leek bij W.F." onder de Sohiedamse slagboom door, op weg naar de machinefabriek. Vele jongeren, juist op weg naar het schaftuur, kijken me wat opvallend aan met een blik van: Wat doet die vreemde eend in onze bijt? Aan een van die jonge W.F.-ers heb ik het gezegd, want ik moest toch weten waar ik de kamer van ir R. Hielckert kon vinden. „Trap op en rechts af, dan kijkt u maar door al die glazen deuren, dan ziet u hem vanzelf". Zo was het. De heer Hielckert zat er, de man die voorzitter is van de Ideeënbuscommissie, hetgeen ik een lelijk woord vind, dat naar mijn smaak veran derd zou moeten worden in: Commissie Ideeënbus. Laten we er geen doekjes om winden: de aandacht is een tijdje afgegleden van de Ideeënbus bij Wil- ton-Fijenoord. Er waren zoveel zaken die de aan- 7

Wilton Fijenoord Nieuws | 1965 | | pagina 9