Heidebad heeft zin Is het gek om in deze - officiële - wintermaand te zeggen: Geweldig, wat een zwembad, daar tussen de bossen? Toch meen ik het en het was dat ik een afspraak had met meneer B. van Erk, maar anders had ik als verlate vakantieganger in dat water ge legen, daar in Heidebad, dat nog altijd in Epe ligt en dat het vakantiecentrum is van Wilton-Fijenoord en van de Koninklijke Rotterdamsche Lloyd. Meneer B. van Efk, jazeker, de bedrijfsleider van Heidebad. De honderden, die daar in Epe op be kend terrein wandelen, zullen weten hoe moeilijk het is langer dan een kwartier ongestoord met de bedrijfsleider te praten. Dertien minuten gaat het goed, dan komt er een mevrouw: Meneer Van Erk, weet u wanneer de bus langs komt? Meneer Van Erk weet het en de mevrouw gaat tevreden heen. Zeven minuten praten we door en de deur zwaait open. Meneer Van Erk, hoe laat kunnen we op de midgetgolfbaan? - Negen minuten gaat het weer goed, dan een jongeman: Meneer, mijn moeder wil graag weten of het winkeltje op het terrein ook op zondagochtend open is of dat ze de groente al op zaterdag moet kopen. Meneer Van Erk hier en meneer Van Erk daar. De bedrijfsleider van Heidebad is een soort dui- Wie in Heidebad niet zelf wil koken, kan terecht in de eetzaal en dat van die mogelijkheid een druk gebruik wordt gemaakt laat deze foto zien. zendpoot. Hij moet overal tegelijk zijn en iedereen verwacht ook heel gewoon, dat hij dat is. „Acht tien jaar 'ben ik hier in Heidebad en ik heb me nog geen seconde verveeld", zegt de bedrijfsleider. „Bijkomen" De dag dat ik er ben heeft iemand moeite met zijn kooktoestel en ik zeg: Gaat uw gang, meneer Van Erk, de mensen verwachten niet anders dan dat u even komt kijken, ik amuseer me wel. Ik wandel door de bossen. Hier een huisje, daar een tent. Ineens sta ik tegenover een schitterende woonwagen, dan weer voor een soort pannekoeken- huisje. De wind ritselt door de huizenhoge den nen, links van me springen twee eekhoorns weg. Ik hoor iets in een bosje varens rechts naast het pad en ga er heel voorzichtig heen. Voorzichtig, jawel, dat denk ik, maar ineens rent er een konijn weg, want mijn stap in het Epese bos moet het dier als olifantengedreun in de oren hebben geklonken. Wat een rust. Achter een bosje zijn twee kinderen aan het ballen, maar ik hoor hun stemmen pas wan neer ik de hoek om kom. Een paar keer heb ik al een bord gezien dat meldt: Verboden voor auto's, motoren en brommers. Welk een verstandige geest die dit bord neerzette. Want de moderne mens krijgt zo eens per jaar wel genoeg van het stads gewoel. Noem mij iets heerlijkers dan hier, tussen de eekhoorns, het zachte tikken van de sticks tegen de ballen op de midgetgolfbaan, dan hier een of twee weken „bijkomen"? Negenhonderd „Eigenlijk hebben we hier alle soorten verblijf", zegt de heer Van Erk als hij weer terug is. „Men kan huisjes huren, men kan met volledig pension een kamer krijgen, in de Schaopskooie bijvoorbeeld, men kan tenten huren voor een heel gezin en men kan huisjes huren voor twee personen". „Het hele jaar door", vraagt de bezoeker, „want het lijkt me ook midden in de winter een genot om in 12

Wilton Fijenoord Nieuws | 1965 | | pagina 14