die bossen van Epe, om in dat Heidebad, te zitten." „Neen, 's winters niet", zegt de heer Van Erk. „Je weet in ons land nooit wat het weer doet. En, eigenlijk en eerlijk gezegd, de winter heb ik hard nodig om Heidebad weer zo te maken dat de men sen er zich in het voorjaar en de zomer op hun gemak voelen. Er moet geschilderd worden en ge- De gloednieuwe glijbaan in het zwembad van Heide bad, een cadeau van de Shell Bedrijfsschool, in juli van het vorig jaar aangeboden. repareerd. Dat is, met al die huisjes, een karwei dat men niet moet onderschatten". Alle mogelijkheden, daar in Heidebad. Lakens en dekens meebrengen, lakens en dekens daar vinden, bagage zelf dragen, per bus komen en de bagage een dag eerder per vrachtwagen naar Epe gebracht zien. Hoeveel mensen, in Heidebad? „Als alles vol zit zijn het een kleine negenhonderd mensen", vertelt de bedrijfsleider. Voorbeeld De heer Van Erk is al twaalf minuten niet in zijn verhaal onderbroken. Hij is er eens voor gaan ver zitten en vertelt: „Achttien jaar geleden, toen ik hier begon, kwamen er mensen die nog nooit met vakantie waren geweest. Mag ik het duidelijk zeg gen? Ze kwamen hier en ze waren er stuk van. Zal ik het nog duidelijker demonstreren? Er kwam hier toen een gezin met elf personen. Zeventien zomers zijn ze terug geweest, alle kinderen zijn nu getrouwd en afgelopen vakantie kwamen ze met z'n tweetjes en woonden hier op een kamer. Een paar van de getrouwde kinderen behoren nu ook alweer tot de vaste bezoekers. Een beter voorbeeld om duidelijk te maken hoe men het hier naar z'n zin kan hebben, weet ik niet". Wat Heidebad ook betekent? Zwemwedstrijden, voetbalwedstrijden - die tot in het dorp per affiche zijn aangeplakt - een speeltuin, een sportveld, het onvolprezen zwembad (zo van de glijbaan het wa- 13

Wilton Fijenoord Nieuws | 1965 | | pagina 15