Mond op mond neusbeademing Zaalvoetbaltoernooi Bedrijfsschool maandag 16 maandag 23 augustus voor de Pijpenbewerkers 3 de helft van de Scheepsmetaalbewerkers 3 Modelmakers 3 dinsdag 2A dinsdag 31 augustus voor de Bankwerkers 2B Pijpenbewerkers 2 In april zal, evenals vorig jaar, weer een bijeen komst worden belegd voor de ploegleiders van bovengenoemde groepen. Ook zal om veiligheidsredenen wederom een be roep gedaan worden op de experts van de Schie- damse Verkeerspolitie om de fietsen en brom fietsen te keuren, zodat het vervoermiddel „man en lading" veilig naar Esbeek en terug kan brengen. Het vrijmaken van de luchtwegen. 16 In het Sportfondsenbad te Schiedam, waar de Be- drijfsschoolleerlingen hun wekelijks zwemuur door brengen, werden onze leerlingen deze week gecon fronteerd met een bijzondere demonstratie. De chef van het bad, de heer Garnaat, demonstreer de met behulp van een plastic pop op ware grootte de nieuwe techniek van kunstmatige ademhaling, de zogenaamde „mond op mond beademing". U zult ongetwijfeld de opmerkelijke resultaten ge hoord en gelezen hebben, die met deze nieuwe ma nier van kunstmatige ademhaling bereikt zijn. Dit is de reden, dat ook de Bedrijfsschoolleerlin- gen deze demonstratie hebben bijgewoond, omdat deze methode zoveel makkelijker is dan de „ouder wetse" manieren van kunstmatige ademhaling. Om ook u een indruk te geven hoe een en ander in zijn werk gaat, volgt hier een globale beschrij ving, geïllustreerd met enkele foto's. In de praktijk lijkt de methode zeer onhygiënisch

Wilton Fijenoord Nieuws | 1965 | | pagina 18