UIT DE OUDE DOOS (58) Zo maar een gedachte aan een verdergaande arbeidstijdverkorting en uitbreiding van de vacanties! Om over eventu ele vermogensaanwasverdeling dan nog maar niet te spreken! Het lijkt mij voor iedere wel denkende medewerker in ons bedrijf begrijpe lijk, dat tegenover deze wensen iets moet staan. Wij zullen ervan overtuigd moeten zijn, dat productiviteitsverhoging realisering van deze wensen mogelijk maakt. Gezien het feit, dat onze lonen en de kosten van onze sociale voor zieningen steeds dichter bij de loonkosten ko men van de ons omringende landen, is het ook voor onze concurrentiepositie noodzakelijk, dat wij gezamenlijk onze beste krachten geven om de productiviteit op te voeren! Moge dit artikel ertoe bijdragen, dat eenieder naar zijn vermogen bereid is zich volledig in te zetten voor de verdere groei van onze welvaart en de industriële ontwikkeling. W. J. VAN SCHELLEBEEK, lid van de Ondernemingsraad Hel internaatschip ,,Abel Tasman" - de vroegere .Bonaire" - zoals u het in Delfzijl kunt zien. (foto: Dijkstra Het is vaak niet eenvoudig om van de vele schepen die wij in het verleden bouwden, ge gevens en afbeeldingen te bemachtigen. Gelukkig blijkt er echter belangstelling te be staan voor deze rubriek van ons bedrijfsblad en komen daardoor soms ongedachte bronnen van informatie naar voren. Zo ontvingen wij kortgeleden van de leerlingen van „Abel Tasman" te Delfzijl een foto van hun internaatschip van die naam - de oude „Bo naire", waarover reeds het een en ander werd verteld. De afbeelding van dit historische vaartuig, waaraan de naam van onze onderneming zo nauw is verbonden, treft u hierbij aan. Tevens drukken wij af een impressie van het varende schip, zoals deze door de schilder Vic- 8

Wilton Fijenoord Nieuws | 1965 | | pagina 10