B edrijfsvei ligheidsbeurs Van 10 t/m 14 mei a.s. organiseert bet ,jV eiligheids- institnutin het RAI-gebouw te Amsterdam, de zesde Bedrijfsveiligheidsbeurs. Op diverse beurzen in ons land kan men moeilijk iets vinden op het speciale gebied van de veiligheidstech niek en bedrijfshygiëne, zoals: persoonlijke beschut tingsmiddelen, veilige gereedschappen en machines en beveiligingen daarvoor, beveiliging en veilige ap paratuur voor gecomprimeerde gassen, waarschu- wings- en markeringsmiddelen, veilige electrische apparaten en verliehtingsapparatuur, transportmate riaal, bedrijfshygiëne en inrichting van bedrijfsruim ten, E.H.B.O.-materiaal, enz. enz. Dit en veel meer kunt u zien op deze Bedrijfsveilig- heidsbeurs 1965. U krijgt hier een overzicht over het gehele terrein der bedrijfsveiligheid en -hygiëne, zoals hierboven opge somd. U kunt kennisnemen en vergelijken, en desgewenst in de voorlichtingsstands uw mening toetsen. A.P. Hier de verantwoording van 5 ideeën, waarbij enkele zeer goede, die dan ook met een hoge premie be loond werden. 1 premie van 510,1 premie van 40, 1 premie van f 300,1 geen premie 1 premie van 150, Idee 786. Ingediend door J. K. Betreft: Bedrijfsdienst. Vervanging van de stroomdraadvoering over een 16 contra-gewicht door een lus-ophanging bij armkra- nen met Demag-takels. Lus-ophanging is inderdaad doelmatiger omdat de stroomdraad langer meegaat, met als gevolg min der storing, minder reparatie en materiaalbesparing. Sinds dit idee is toegepast, worden de Demag-ta- kels voor armkranen met lus-ophanging geleverd. Dit goede idee kwam dan ook voor een premie van 510,in aanmerking. Idee 828. Ingediend door M. J. v. d. H. Betreft: Machinefabriek. Spangereedschap voor het boren van persklepjes van Doxford-brandstofpompen. Bij het boren van persklepjes kan zonder meer van bestaand gereedschap gebruik gemaakt worden, bij voorbeeld een „Reglus" snelspanner. Geen premie. Idee 831. Ingediend door B. J. Betreft: Afd. Geschut, Werf Rotterdam. Het snel constateren van de juiste positie blokke ring bovensterren in de aanvoervakken naar het langsvak van de magazijnen van 12 cm kanonnen. Inzender heeft voorgesteld de scharnierpennen van de aan de blokkeerpennen verbonden tuimelaars zodanig te verborgen dat ze uitsteken buiten de stoeltjes waarin die tuimelaars gelagerd zijn. Zijn de sterren geblokkeerd, dan staan deze scharnier pennen in één lijn, wat eenvoudig te controleren is. De uitvoering van dit idee is niet kostbaar en het resultaat voldoet goed. Premie 150, Idee 1007. Ingediend door J. G. Betreft: Machinefabriek. Het snijden van schroefdraad met hardmetaal op de Franse Cazaneuve-draaibanken. Het door inzender voorgestelde idee, om in de tandwielkast de tandwielen om te zetten waardoor wordt bereikt dat met een hoger toerental schroef draad gesneden kan worden, blijkt uitstekend te voldoen. Inzender ontving dan ook een premie van 300, Idee 1011. Ingediend door M. A. S. Betreft: Bedrijfsdienst. Telefoonaansluitingen op het hoofdkantoor bij por tier/telefonist met in de haven liggende schepen. Een eertijds gegeven order om aan boord van alle schepen een werf- en een stadslijn te plaatsen, over eenkomstig de wensen van de afd. Reparatie, wordt weer uitgevoerd. Inzender ontving voor deze goede tip dan ook een premie van 40, De ideeën 1008 en 1009 worden nog aangehouden. A. P.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1965 | | pagina 18