MOND OP NEUS- BEADEMING II CORRESPONDENT TECHNISCH BEAMBTE Geachte Dames en Heren, Wij ontvingen uw schrijven d.d. 30 januari 1965 en van de Postgirodienst een bijschrijving van 2861,38. Wij zijn u dankbaar voor de regelmatige steun die u het werk van de kankerbestrijding ver leent. Hieruit blijkt steeds weer dat u deze na tionale taak ter harte gaat, een taak, die ook in de naaste toekomst grote bedragen zal vergen. Voor de wetenschappelijke werkers, die al hun talent en werkkracht inzetten voor dit grote probleem van onze volksgezondheid, is uw mo rele, zowel als uw financiële steun van grote waarde. Het helpt bovendien te weten, dat er zovelen zijn, die zich willen inspannen voor een geza menlijk doel, het voorkomen en lenigen van veel pijn en verdriet. Op het eerste artikel, gepubliceerd in het februari nummer, zijn diverse reacties binnengekomen. Hartelijk dank voor uw aanwijzingen E.H.B.O.'ers! In samenwerking met Dr. J. van Rijsinge hebben wij de volledige behandelingswijze voor u opge steld en laten die hier volgen: Leg de patiënt op de rug. Kniel aan een zijde van de patiënt, bij het hoofd en maak de luchtwegen vrij door, indien u aan de linkerzijde zit, met de linker hand de nek iets omhoog te brengen en met de rech terhand op de bovenzijde van het hoofd enige druk uit te oefenen, waardoor het hoofd zoveel mogelijk achterover wordt gebogen. Nu met de linkerhand de onderkaak goed tegen de bovenkaak drukken, zodat de mond goed gesloten is, en houdt de hand daar. HOUD HET HOOFD ZOVER MOGELIJK ACH TEROVER. Adem diep in en plaats uw wijd geopende mond om de neus van het slachtoffer, daarna uw mond sluiten zonder de neus van de patiënt dicht te knijpen, blaas zoveel uit, dat de borstkas van de patiënt naar boven gaat. Neem nu de mond af, kijk en luister of wordt uitgeademd, de borstkas moet naar beneden gaan. Adem opnieuw in en blaas de lucht weer in de lucht wegen van het slachtoffer. Bij volwassen personen ongeveer 15 X per minuut, bij kinderen ongeveer 12 X per minuut. Er kunnen zich moeilijkheden voordoen, d.w.z. de in blazing gelukt niet, de borstkas komt niet omhoog. Hiervan kan de oorzaak zijn: 1. Het hoofd is niet ver genoeg achterover. Verbe ter de stand van het hoofd. 2. De neus is verstopt, maak deze dan schoon. 3. Er bevindt zich iets in de mond. Hoofd opzij draaien en voorwerp met de vingers verwijderen en de mond verder reinigen. 4. De buik i.p.v. de borst gaat omhoog. De lucht is dan in de maag geblazen. Lucht verwijderen door druk uit te oefenen met de hand tussen navel en borstbeen. Stand van hoofd verbeteren en minder hard blazen. 5. U wordt duizelig. Gedurende 15-30 sec. de be ademing onderbreken en bij hervatting minder lucht inblazen. OPMERKINGEN. Men kan de lucht ook door de mond inblazen, van zelfsprekend dient dan de neus te worden afgeslo ten. Bij juiste plaatsing van de mond kan dit door middel van de wang geschieden. Indien dit niet mogelijk is, dan de neus afsluiten met de vingers van de hand, die op het voorhoofd rust. Met de an dere hand moet men de lippen iets uit elkaar trek ken, zonder de mond te ver te openen. V. Onder onze personeelsleden worden gegadigden gezocht voor de functie van voor de afdeling Reparatie. Vereisten: Middelbare schoolopleiding. Diploma's handelscorrespondentie Nederlands, Frans, Duits en Engels, alsmede steno-diploma. Kennis der Spaanse taal strekt tot aanbeveling. ter plaatsing bij de Ordercentrale, als voorbereiding voor de functie van assistent-bedrijfsleider Wtb., Reparatie, met 5-jarige H.B.S. - B opleiding en in het bezit van diploma H.T.S. Wtb. Inlichtingen kunnen worden ingewonnen bij de afdeling Personeelsadministratie. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIN Van de Nederlandse Vereniging tot Steun aan het Koningin Wilhelmina Fonds voor de kankerbestrij ding werd een aan het personeel gerichte brief, geda teerd 3 februari 1965, ontvangen. Gaarne laten wij de inhoud van deze brief hieronder volgen: Illlllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllll 19

Wilton Fijenoord Nieuws | 1965 | | pagina 21