De Raad van Bestuur van Wilton-Fijenoord-Bronsiverk N.V. is samengesteld uit de Directies van de Dok- en Werf-Maatschappij Wilt on-Fij en oord N.V., t.w. de heren: ir J. E. Woltjer, ir B. Wilton, ir O. J. van der Vorm, ir A. Meijer en de N.V. Bronswerk, t.w. de heren: ir C. J. Andriessen, J. A. Langelaan, ir E. F. Peltzer. Ter kennismaking publiceren wij hieronder gaarne de foto's en enkele bijzonderheden met betrekking tot de drie laatst genoemde leden van de Raad van Bestuur. De heer Andriessen is op 2 maart 1904 te Utrecht geboren. Na het behalen van het einddiploma HBS-B in 1920 volgde hij de opleiding voor stuur man grote vaart aan de Kweekschool voor de Zee vaart te Amsterdam, waarna hij van 1922 tot en met 1925 in dienst was bij de Holland-Amerika Lijn. September 1926 ging hij naar de Technische Hoge school in Delft, waar hij in 1931 afstudeerde als werktuigkundig ingenieur. Hij aanvaardde toen een functie als ingenieur bij de Koninklijke Paketvaart Maatschappij te Batavia. Begin 1938 keerde hij te rug naar Nederland en trad in dienst bij de Fokker Vliegtuigfabrieken als chef controle. Op 1 januari 1941 volgde zijn benoeming tot di recteur van de n.v. Nederlandsche Fabriek van Bronswerken v.h. Becht Dyserinck te Amsterdam. In 1946 heeft de heer Andriessen tezamen met de heer Langelaan, die 1 januari 1945 was benoemd tot beherend vennoot van Huygen Wessel c.v. te Amersfoort, de plannen gesmeed beide bedrijven samen te voegen. In 1947 hebben zij de n.v. Bronswerk opgericht waarin alle activiteiten van de beide oude vennoot schappen, die werkzaam waren op het gebied van de fabrikage van luchttechnische apparaten, alsme de de installerende afdelingen daarvan werden in gebracht. Mede aan deze samenbundeling van be langen met behoud evenwel van de bewegingsvrij heid der onderscheiden bedrijfsafdelingen heeft de n.v. Bronswerk haar groei te danken. In 1958 werd de basis van Bronswerk verder ver sterkt door de fusie met de n.v. De Plaatwellerij te Velsen waartoe ir Peltzer, directielid van deze ven nootschap, het initiatief heeft genomen. De heer Peltzer wordt dit jaar 62. Hij stu deerde in Delft en werd in 1927 civiel ingenieur. Hij begon zijn loopbaan bij de overheid als inge nieur bij de Provinciale Waterstaat in Zwolle. Na een jaar wisselde hij de ambtelijke sfeer voor een bescheiden positie in het bedrijfsleven, namelijk bij de n.v. De Meteoor, de betonfabriek gevestigd in de Steeg. Hier heeft hij gedurende acht jaar veel commerciële ervaring opgedaan. Daarna volgde twaalf en een half jaar bij de Vries Robbé Co te Gorinchem, waarbij door de overgang naar „staal" de meer werktuigkundige zijde naar voren kwam. In 1949 werd hij benoemd tot directeur van de n.v. De Plaatwellerij; door de fusies met Bronswerk en Wilton-Fijenoord in respectievelijk 1958 en eind 1964 werd de tegenwoordige functie bereikt. De heer Langelaan werd in 1909 geboren. Na zijn eindexamen HBS-B heeft hij enige jaren in het bui tenland doorgebracht. Aanvankelijk was hij als vo lontair, later als assistent werkzaam op de Interna tionale Kamer van Koophandel te Parijs. In 1932 werd hij als tijdelijk ambtenaar op de afde ling Handels- en betalingsaccoorden van het Mi nisterie van Economische Zaken te werk gesteld en vervolgens op de afdeling Algemene Zaken ge plaatst van het Nederlands Clearing Instituut, dat toen werd opgericht teneinde het vastgelopen be talingsverkeer met Duitsland en een aantal Balkan- landen weer op gang te brengen. Vanaf 1938 was hij te Batavia gedurende twee jaar werkzaam op het Departement van Economische Zaken van het voormalig gouvernement van Ne- derlands-Indië Na terugkeer in Nederland, vlak voor de oorlog, was hij tijdens de bezetting adjunct secretaris van het (officieuze) Contactorgaan van Nederlandse werkgeversorganisaties, die waren opgeheven. ir C. J. Andriessen J. A. Langelaan ir E. F. Peltzer 1

Wilton Fijenoord Nieuws | 1965 | | pagina 3