JUBILEA JUBILEA JUBILEA JUBILEA JUBILEA De heer ir O. J. van der Vorm complimenteerde de heer J. Andriese. Een stralende winterzon onderstreepte de welkomst woorden van ir O. J. van der Vorm, die ervan uit ging, dat de zon vandaag ook binnen zou schijnen. Het is goed om bij verschillende mijlpalen, die het leven biedt stil te staan en dat geldt dan zeker voor onze jubilarissen van vandaag. Het leven gaat zo snel aan ons voorbij, het laat voor een ieder lief en leed achter en voor velen van u ligt dit voor een groot deel binnen onze W.F.-poorten. De jubilarissen zijn het W.F.-bedrijf over een periode van lange jaren trouw gebleven. Lang geleden heb ben zij de eerste stappen in het bedrijf gezet, zijn ver trouwd geraakt met het werk, dat een deel van hen zelf is geworden. In een groot bedrijf als het onze moet de Directie kunnen steunen op een kern van „oude" getrouwen. Daarom stemt het tot dankbaarheid hier vandaag een deel van die kern verzameld te zien en delen wij graag in de feestvreugde van de jubilarissen. Ondanks deze feestelijke stemming en hoewel wij de gebeur tenissen van de vorige week liever zouden laten rus ten, wil de heer Van der Vorm hieraan niet zonder meer voorbijgaan. Ik ben ervan overtuigd, aldus spre ker, dat het ons allemaal nog dwars zit, of wij nu bij de verwikkelingen passief dan wel actief zijn geweest. Ik zou willen volstaan met te zeggen, dat hetgeen er gebeurd is en datgene wat er toe heeft geleid, in alle opzichten afkeurenswaardig is. Temeer is het ons al ler taak niet bij de pakken te gaan neerzitten, maar ik zou u een riem onder het hart willen steken, om dat er juist nu van ons allemaal gevraagd wordt onze taak opnieuw op te nemen en door te zetten. Dit zeg ik vooral tegen hen, die leiding moeten geven en die genen, die hart voor het bedrijf hebben. En hiermede ben ik dan weer aangeland, zei ir Van der Vorm, bij de jubilarissen. Ik doe een beroep op u om met vereende krachten naar betere wegen te zoeken, zodat de recente gebeurtenissen zich niet meer zullen herhalen. De heer Van der Vorm zei verder zich er niet voor te schamen om dit in de aan wezigheid van de dames naar voren te brengen. Want hij is ervan overtuigd, dat ook het thuisfront mee leeft met hetgeen er in het bedrijf gebeurt en de steun van de dames thuis is voor de mannen in hun werk onontbeerlijk. Wanneer wij dan ook komen aan het punt van feestvieren in goede gezondheid en sa menwerking, dan horen daar zeer zeker de dames bij. Eén van de jubilarissen kan niet aanwezig zijn, daar zijn echtgenote ernstig ziek is en de heer Van der Vorm wenst hem in deze moeilijke dagen van harte sterkte toe. Er is vandaag ook een jubilaris met 40 dienstjaren en wel de heer Rijntalder, die als eerste door de heer Van der Vorm persoonlijk wordt toegesproken. Inmiddels is de loco-burgemeester van Schiedam, de heer H. Sabel gearriveerd, die door spreker hartelijk welkom wordt geheten. De heer Sabel vindt het prettig te kunnen getuigen van zijn waardering voor hetgeen de jubilarissen voor het bedrijf en dus voor de maatschappij hebben ge daan. In het bijzonder geldt dit voor de heer Rijntalder, die kan terugkijken op een periode van 40 jaar dienst verband bij W.F. De heer Rijntalder is begonnen als ijzerwerker en kreeg in 1959 een plaats als spuitho- ner (de heer Sabel vindt dit maar een moeilijk be grip), een vak dat door zeer weinigen wordt uitge oefend. Het is voor een bedrijf, aldus de heer Sabel, 4

Wilton Fijenoord Nieuws | 1965 | | pagina 6