IN HET JAAR 3000 Het was een koude winteravond. De wind blies de sneeuw van de grond en strooide hem weer uit over de straten. Af en toe flikkerde een cijfer door de lucht en bewoog zich langs de glazen muren van de huizen; dat was de tijdmelding. Klokken bestonden niet meer; door stralen werd iedere minuut de tijd gemeld. In de straten liepen geen mensen want voor voetgangers was geen plaats gelaten, alleen een grote, brede weg waarop verlichte raketten voortgleden. De plaats van bestemming stond op het toestel aangegeven. Voor ieder huis stond een glazen wachtkamer waarlangs onophoudelijk en geheel geruisloos - op luchtkussens - de raketten passeerden. Wilde iemand ergens heen, dan hoefde hij alleen op een knopje te drukken als de betreffende raket langskwam; deze bleef dan automatisch staan. Dan schoof een plaat waarop de passa gier stond te wachten in de raket. De raketten bleven natuurlijk niet in de straat maar stegen buiten de stad op naar andere steden of pla neten. De passagiers hadden tevoren al hun ruimtepakken aan. Het aan- en uittrekken van zo'n pak kostte in het geheel geen moeite meer. Men hoefde alleen de sluitingen met een staf - die met infratomaire energie geladen was - aan te raken en de dunne metaalschijven scho ven uiteen. Men stapte er in en het pak sloot zich vanzelf. Om het weer uit te trekken volgde men dezelfde methode. Maar juist op deze winteravond, toen in een van de huizen iemand die net teruggekeerd was van een maanreis zijn pak uit wilde trek ken, lukte dat niet. Hoe hij ook zijn staf tegen de sluitingen hield, deze bleven dicht. Het vervelende was, dat hij alleen woonde en dus praten, die ook een ruimtepak aan had, anders kon men elkaar niet verstaan. Dus moest hij weer ze venhonderdvierendertig verdiepin gen naar beneden om in een raket te stappen om zo hulp te vragen. In een luchtdrukkoker zakte hij binnen enkele seconden naar bene niet dadelijk iemand raad kon vragen. Overigens was dat niet zo makke lijk, want je kon alleen met iemand 19

Wilton Fijenoord Nieuws | 1965 | | pagina 21