den en was gauw in de wacht kamer. Spijtig dacht hij nog even aan zijn bed en de welverdiende slaap, die Dit plantenbed werd door buizen van buiten via het dak in groei en bloei gehouden. De mensen, die in hun steden geen tuinen en parken meer hadden moesten 's nachts de hij nu niet kon krijgen. Dat was namelijk in deze nieuwe wereld nog net zo als vroeger, men moest gewoon gaan slapen in een bed, al zag dat bed er geheel anders uit. Het leek een beetje op een uit tak ken en bladeren gekweekt nest en hing midden in de kamer. Alles bestond uit levend groen en in bed rook het heerlijk naar boslucht. natuurlucht inademen, want ze za ten overdag immers meestal in hun ruimtepakken. Hij nam de eerste de beste raket die langs kwam en vertelde meteen aan de passagiers wat er aan de hand was. Onmiddellijk probeer den ze met hun staf de sluiting open te krijgen, maar niets hielp. Niemand begreep er iets van. Reparatie - inrichtingen bestonden niet meer, alles was zo volmaakt en foutloos dat reparatie overbodig was geworden. Dit ene defect maakte de mensen weer zo hulpe loos als heel, heel vroeger. De passagiers begonnen één voor één ongerust te worden, stel je voor als hun dat overkwam? Iedereen begon opeens zijn eigen pak open en dicht te doen, maar gelukkig ging alles goed en langzamerhand werden ze gerustgesteld. Maar niet onze arme maanreiziger. Hij voelde zich opeens volkomen verlaten, want niemand immers kon hem hel pen. Ten einde raad besloot hij, weer terug te gaan naar de maan om te zien of het daar soms luk ken wilde. Hij stapte over in de eerst passerende maanraket. Hoe vreemd het ook moge klinken, hij was de enige passagier in deze automatisch bestuurde raket.. Hij ging zitten en staarde wanhopig voor zich uit. De mensen die in het jaar 3000 leefden waren niet gewend dat er iets misging. Alles klopte altijd en nergens was ooit oponthoud. Hij begreep niet dat hem zo iets overkwam. „Terug naar de maan?" dacht hij, „ja, maar wat moet ik daar eigenlijk doen? Daar zijn immers mensen met dezelfde ruimtepakken aan, hoe kunnen zij mij helpen?" Hij sloot zijn ogen en zijn gedach ten gingen koortsachtig zoeken naar een uitweg. En toen kwam ergens heel ver vandaan een her innering in hem op aan een televi- 20

Wilton Fijenoord Nieuws | 1965 | | pagina 22