Het eerste tamboerkorps van de Harmonie. Helemaal rechts de heer P. C. Loopik, nog steeds actief als tamboer. We waren door het dolle heen, hebben takken van de bomen gesneden, een krans gemaakt en die om de hals van dirigent Palla gehangen. Wat een feest was dat". „Nog een datum mensen om te onthouden", aldus de secretaris. Hij keek het nog eens precies na en zei: „Op 15 juli 1947 is ir B. Wilton geïnstalleerd als onze ere-voorzitter. Hij draagt de Harmonie een bijzonder goed hart toe". „Zeker wel", vond de heer Boer, „hij weet nog, dat hij als jongetje een concert van de Harmonie Wilton-Fijenoord meemaakte". „En ons jeugdorkest", werd weer aan een andere kant van de tafel opgemerkt. Jeugdorkest?, infor meerde ik. „Ja, dat telt nu vijf en veertig leden, kinderen van W.F.-ers dus. Vanaf twaalf jaar kun nen ze lid worden. Een keer per week geven vier leraren van de Rotterdamse Muziekschool hier op het eigen terrein les. Vier zijn er al overgegaan in onze Harmonie. Niet alleen dat deze kinderen een kosteloze en grondige opleiding krijgen, maar zij zullen voor een groot deel de Harmonie Wilton- Fijenoord in de toekomst vormen". Het was al laat op de avond geworden, maar tel kens wist iemand anders weer iets dat de moeite waard was. „We hebben ook een familie Vervoort in de harmonie", werd er gezegd. „Twee broers en ze hebben alletwee een zoon die ook meespeelt". „En A. Hardonk dan", vulde weer een ander aan. „Hij zelf speelt tuba, zijn broer trombone, zijn zwa ger ook trombone, zijn zoon klarinet, zijn getrouw de dochter en zijn schoonzoon alletwee hobo en een andere dochter piston". Ze rolden allemaal op me af, al die enthousiaste verhalen van de mensen van de harmonie. U moet allemaal toch wel een hoop liefde kunnen opbren gen voor uw harmonie, zei ik losjes. U repeteert elke week twee keer plus nog al die keren extra voor concours. „Als ik op zaterdag niet gerepeteerd heb, heb ik geen zaterdag gehad", gaf iemand me ten antwoord. „Maar de sfeer in de vereniging, die speelt de grootste rol", vond iemand anders. „En die sfeer is zo grandioos, dat het ons geen moeite kost om enthousiast te zijn". „Bij mij is het zo", zei een derde. „Wanneer ik televisie zit te kijken, een voetbalwedstrijd bijvoor beeld, dan zegt mijn vrouw in de pauze tegen mijn zoon: Zeg jongen, houd nu eens even je mond dicht, want je vader hoort een muziekcorps en dan weet je het wel". Ik dacht dat dit duidelijker was dan een uitvoerige uitleg. Rest nog een Bijzonder Hartelijk Gefelici teerd van uw leek. P. W. RUSSEL 4

Wilton Fijenoord Nieuws | 1965 | | pagina 6