•f Het gezelschap hoge autoriteiten, dat voor deze plech tigheid, in sierlijke inheemse gewaden uit Nigeria naar Schiedam was gekomen, bood een kleurrijk beeld van gratie en charme. Met name de doopster van het fregat, Hare Excellentie Mrs. Flora Azikiwe, echt genote van de president van Nigeria, die, zoals de heer ir J. E. Woltjer met erkentelijkheid in zijn be groetingswoord opmerkte, „haar land en haar man had willen verlaten" om dit feestelijk gebeuren bij te wonen en er een belangrijke rol in te spelen, wist in uiterlijk en optreden iets van de boeiende mystiek van haar Afrikaanse land over te brengen in onze koel-nuchtere westerse wereld. En de in een kost baar lang gewaad gehulde Nigeriaanse Staatssecreta ris van Marine, Zijne Excellentie M. T. Mbu, vergezeld van zijn zoontje, droeg hiertoe op gelijke wijze stel lig het zijne bij. Samen met de overige leden van het Nigeriaanse gezelschap, zowel dames als heren, ga ven zij allen aan deze bijzondere tewaterlating een bij uitstek boeiend en kleurrijk beeld. Eerste schip Maar ook voor de Nigeriaanse gasten zélf was het een bijzondere en fascinerende gebeurtenis, omdat het N.N.S. „Nigeria" het eerste schip is, dat voor hun jonge land wordt gebouwd. Het wordt ook het vlagge- schip van de nog in opbouw zijnde Nigeriaanse Marine en het zal tevens dienen voor officiële be zoeken van Nigeriaanse autoriteiten aan andere lan den. Bij ontwerp en bouw van het fregat zijn hiertoe speciale voorzieningen in de accommodatie ervan ge troffen. Is het daarom verwonderlijk, dat er zowel voldoe ning als ontroering klonk in de stem van mevrouw Azikiwe, toen zij de woorden sprak: "I name this ship N.N.S. „Nigeria"; may God bless her and all who sail on her". En is het verwonderlijk, dat het gehele Nigeriaanse gezelschap, nadat "hun" schip, na een korte aarze ling, vlot van stapel was gelopen, met trots luisterde naar het Nigeriaanse volkslied, dat onze Harmonie daarna - gevolgd door het "Wilhelmus" - ten ge hore bracht? Begroeting Tijdens de ontvangst, die na de stapelloop plaats vond in de kantine van het hoofdkantoor, heeft de heer ir J. E. Woltjer, mede namens zijn collega's, allereerst een woord van welkom tot alle genodigden gesproken. Hierna richtte hij zich achtereenvolgens met een persoonlijk woord tot enkele hoge Nigeriaan se gasten: Mrs. Azikiwe, Staatssecretaris Mbu; de Hoge Commissaris voor Nigeria te Londen, Z.E. Alhaji Afodul Maliki; de Secretaris-Generaal van het ministerie van Defensie, Alhaji Sule Kolo; de Com modore van de Marine, Comm. J. E. A. Wey; de toekomstige gezagvoerder van het fregat, Comman der N. B. Soroh. Ook de Nederlandse Staatssecretaris van Marine, 1 De heer Woltjer begroet de hoge gasten. 2 Tussen een erehaag van Bedrijfsschoolleerlingen naar de tribune. Mevrouw Azikiwe laat toekomstige opvarenden van het fregat aan zich voorstellen door de gezagvoerder. 42

Wilton Fijenoord Nieuws | 1965 | | pagina 44