Z.E. Van Es, alsmede enkele hoge Nederlandse Ma rine-autoriteiten, onder wie Vice-Admiraal P. Cool, Vlagofficier Materieel, en eveneens enige hoogge plaatste vertegenwoordigers van de Nederlandse mi nisteries van Buitenlandse Zaken, Economische Zaken en van Financiën, werden door de heer Woltjer per soonlijk begroet. In het vervolg van de in het Engels uitgesproken toe spraak memoreerde onze directeur de voorgeschiede nis van deze opdracht, waarin de N.V. Nederland se he Vereenigde Scheepsbouw Bureaux - ook W.F. neemt hieraan deel - een belangrijke rol speelde, en hij zeide, er trots op te zijn, dat W.F. tenslotte uit 18 werven in verschillende landen, die tot inschrij ving waren uitgenodigd, werd uitverkoren om dit fregat te bouwen. De heer Woltjer gaf gaarne uitdrukking aan zijn vol doening over de prettige samenwerking met de Ne derlandse Marine, die het toezicht bij de bouw uit oefent, en sprak zijn erkentelijkheid uit jegens ver schillende Nigeriaanse en Nederlandse instanties en personen, die hun medewerking bij een en ander hadden willen geven. Geschenk Zich opnieuw richtend tot mevrouw Azikiwe, sprak de heer Woltjer er zijn vreugde en dankbaarheid over uit, dat zij persoonlijk de doop en de tewaterlating van het schip had willen verrichten. Hij knoopte hieraan de wens vast, dat zij, wanneer de „Nigeria" straks aan het einde van dit jaar in de haven van Lagos zal aankomen, dan trots erop zal mogen zijn, dat zij het schip te water liet. Als herinnering aan deze dag bood de heer Woltjer haar een gouden armband en een ring aan, bezet met edelstenen in de Nigeriaanse kleuren groen-wit-groen. Met een dronk op het welzijn van „Her Excellency Mrs. Flora Azikiwe", en op een goede en behou den vaart voor allen, die op hët N.N.S. „Nige ria" zullen varen, besloot de heer Woltjer zijn toe spraak. Mevrouw Azikiwe bedankte hierna op hartelijke en sympathieke wijze voor de tot haar en haar gezel schap gerichte woorden en voor het geschenk, waar mee zij werd vereerd. Zij sprak daarbij de hoop uit, dat Nederland en Nigeria nog langdurig door vriend schapsbanden verbonden zullen blijven. 4 Enige der Nigeriaanse gasten, geschaard rond de doopsler, in de cantine. Z. E. Staatssecretaris ran Marine Mbu aan het woord. 6 Z. E. Mbu in gesprek met Vice-Admiraal P. Cool. ,,Ottde bekende" Vervolgens sprak Z.E. Mbu, die voor velen een „oude bekende" is, omdat hij ook reeds in 1963 op onze werf vertoefde. Hij kwam hier toen voor de over dracht van het patrouillevaartuig "Queen Wilhelmina", dat de Koninklijke Marine voor de duur van drie jaren ter beschikking stelde van de Nigeriaanse re gering. Nadat op onze werf aan dit schip enkele voor zieningen waren getroffen, werd het met enige plech tigheid door de bevelhebber der Zeestrijdkrachten, Vice-Admiraal A. H. J. van der Schatte Olivier, overgedragen aan de Nigeriaanse Staatssecretaris van Marine, Z.E. Mbu en onder de naam „Ogoja" in dienst gesteld. Bij die gelegenheid deed de heer Mbu zich reeds kennen als een vlot spreker, die met een gracieus gebaar aan de Nederlandse Vice-Admiraal als dankbetuiging een fraai bewerkte olifantstand aanbood. Ook ditmaal hield de Nigeriaanse Staatssecretaris, mede namens de Minister van Defensie, die op het 43

Wilton Fijenoord Nieuws | 1965 | | pagina 45