JUBILEA JUBILEA JUBILEA JUBILEA JUBILEA De tijd gaat zo snel en vier maanden gaan voorbij zon- der dat dit bewust wordt ervaren als een lange tijd. Integendeel, het lijkt vaak veel korter en daarom was het alweer de beurt van ir O. J. van der Vorm om de jubilarissen en hun echtgenoten toe te spreken. De hevige regenbuien en felle windvlagen hadden gelukkig geen vat op de prettige sfeer in de cantine, waar door de heer Leeuwang en zijn assistenten toch voor een vleugje voorjaar was gezorgd. De heer Van der Vorm zette uiteen, waarom de di rectie het vieren van de jubilea zo belangrijk vindt en waarom zij daarbij tevens „het Thuisfront" uit nodigt. Een heel bijzondere jubilaris was de heer J. Sterkman 2 van de Gieterij Fijenoord, die een diensttijd van 50 jaar achter de rug heeft. Een halve eeuw is iets dat men zich moeilijk kan realiseren als men aan het be gin van zijn dienstperiode staat, maar als de heer Sterkman terugblikt is die tijd waarschijnlijk toch nog snel voorbijgegaan. Een dergelijk lang dienstverband is als het ware uit de mode, want de jongeren die de moeilijke tijden van een crisis en een wereldoorlog niet hebben meegemaakt, wandelen met groot gemak van het ene bedrijf naar het andere. Ook de heer A. de Krom behoort met zijn 40-jarig jubileum tot de „ouwe getrouwen". De heer Van der Vorm complimenteerde de beide heren bijzonder hartelijk, waarna de „jongere" ge neratie met 25 dienstjaren werd toegesproken. Dat een kopje koffie vaak de spanning doet verminde ren, bleek ook hier, daar de hartelijke woorden van de heer Van der Vorm het noodzakelijk maakten, dat de dames wat meer moesten slikken dan anders. Y. D. 1 De heer ir O. van der Vorm overhandigt het vererend getuigschrift voor 50 jaren dienstverhand aan de heer J. Sterkman. 2 De heer A. de Krom, 40 jaar hij W.F. in dienst, temidden van enige belangstellende vrienden. 3 Zilveren jubilaris D. Smit, vergezeld van zijn dochter, wordt door de heer Van der Vorm toegesproken. 45

Wilton Fijenoord Nieuws | 1965 | | pagina 47