HARMONIE WILTON - FIJENOORD 40 JAAR 1 2 3 De ere-voorzitter en de voorzitter van de Harmonie feliciteren elkander. 2 Dat de belangstelling groot was, blijkt wel uit het aantal handtekeningen in het receptieboek. 3 De heer Groenendaal, hoofdbestuurslid van de Koninklijke Nederlandsche Federatie van Harmonie- en Fanfare gezelschappen, brengt zijn gelukwensen over. In de kantine van het Hoofdkantoor was het zater dag 1 mei een gezellige drukte. De kantine was met veel bloemen, die van alle kanten binnenstroom den, omgetoverd tot een miniatuur „Keukenhof", waarbij het verschil met de echte „Keukenhof" tot uiting kwam in de bijna tropische atmosfeer, die mens en bloem omgaf. Nadat de ere-voorzitter ir B. Wilton namens de Harmonie de vele gasten had welkom geheten, leid de hij een groot aantal sprekers in. Als eerste wenste de heer H. F. C. Groenendaal van de Koninklijke Nederlandse Federatie van Har monie- en Fanfare Gezelschappen onze jubilerende Harmonie geluk. Hij zei o.m., dat het niet zo moei lijk is om een vereniging op te richten, maar om deze in stand te houden vereist inspanning en hard werken. Dat dit de Harmonie is gelukt, heeft zij bewezen tijdens haar laatste concert op 27 maart j-1- De Harmonie is indertijd opgeklommen tot de Vaandel-afdeling en heeft zeven maal meegedaan aan een concours, waarbij vijf maal een eerste prijs en twee maal een tweede prijs werden behaald. Tenslotte overhandigde de heer Groenendaal aan het bestuur voor dit jubileum een medaille, die door voorzitter Vos dankbaar werd aanvaard. Namens de Schiedamse Gemeenschap, sectie Mu ziek, sprak de heer K. J. Velthuizen, en de heer J. v. d. Griend deed dit namens het Bestuur van de Vereniging Nationale Feest- en Gedenkdagen. Uit deze toespraken bleek wel, dat de Harmonie in Schiedam een belangrijke plaats inneemt en dat zij voor Schiedam altijd klaar staat om, wanneer dat nodig is, „haar stem" te laten horen. De Voorzitter van de afdeling Zuid-Holland van de Federatie, de heer van Steijn, hoopt, dat bij W.F. de toevoer van jongeren voldoende is om straks de plaatsen van de ouderen in te nemen. De heer Van Steijn vond het een plezierige omstandigheid voor de Harmonie, dat zij een zo groot bedrijf achter zich heeft, zodat de financiële moeilijkheden niet zo groot zullen zijn. Namens de Harmonie-vereniging „Dockyard" sprak de heer Boer, waarbij wel bleek dat, hoewel de R.D.M. en W.F. zakelijk concurrenten zijn, dit de vriendschap tussen de beide Verenigingen aller minst in de weg staat. 46

Wilton Fijenoord Nieuws | 1965 | | pagina 48