Afdeling Branders bereikte 250 dagen Ideeënbus Op 7 april bereikten de Branders, onder leiding van de heer J. Richard, baas van de afdeling, en de voorlieden, de heren H. du Mortier en L. Noordzij, in de veiligheidscompetitie de 250 dagen. De heer M. C. Oranje draagt de beker over aan de baas van de winnende groep, de heer J. Richard. „Todas debemas colaborar en la prevención", zegt baas Richard tot deze Spaanse medewerker. „Veiligheid eist begrip en samenwerking"! A. P. Hieronder de verantwoording van drie ideeën met een totale premie van 85, Idee 1018. Ingediend door J. K., Bedrijfsdienst. Betreft het aanbrengen van steunrollen aan kranen in de A-hal van de Scheepsbouwloods teneinde slij tage van de hijskabels, druk- en geleideringen te beperken. Het idee is goed doordacht, maar door steunrollen aan te brengen blijft toch een slijtagemogelijkheid aanwezig. Aanmoedigingspremie 25, Idee 1020. Ingediend door A. v. L., Bedrijfsdienst. De door inzender voorgestelde idee, om een hijs- gelegenheid aan te brengen boven ketel 57 t.b.v. het lichten van afsluiters en veiligheidsklep, blijkt voor uitvoering in aanmerking te komen. Dit op eenvoudige wijze uit te voeren idee getuigt van originaliteit, voorkomt beschadiging aan stoom- leiding en draagt bij tot veiliger werken. Premie 40, Idee 1023. Ingediend door A. B., Machinefabriek. Betreft speciaal opspangereedschap. De door inzen der voorgestelde spanstukken kunnen niet geheel origineel genoemd worden, daar door de Gereed- schapstekenkamer dergelijke spanstukken regelma tig toegepast worden. Aangezien het idee toch bruikbaar is, ontving in zender een aanmoedigingspremie van 20, eist begrip tn samen werking. 51

Wilton Fijenoord Nieuws | 1965 | | pagina 53