en hij leerde hieruit en dit was de eerste over- legging dat het dier niet altijd een vriend is. Uit deze conclusie ontstond een tweede: hij is een vijand. Voor de eerste maal in de geschiedenis van de mensheid werd een les getrokken uit de ervaring en deze werd uitgedrukt in een veiligheidsvoor schrift: Wantrouw de tijger Maar daar men niet over een gemeenschappelijke taal beschikte moet de eerste veiligheidsmaatregel wel een schelle kreet zijn geweest, die steeds op dezelfde toon werd geuit als er een tijger in zicht was. Natuurlijk was het voor de aldus gewaarschuwde mensen vervelend hun bezigheid te moeten onder breken, in een boom te moeten klimmen of een veilig heenkomen te moeten zoeken in een hol. Het was vervelend, maar nog vervelender voor de tijger wiens maag van honger knorde, terwijl er steeds meer mensen kwamen. Daarna constateerde de mens dat de leeuw ook een vijand was. Hij bedacht een speciale waarschuwings kreet om de aanwezigheid van dat dier aan te kon digen. Dit was een tweede veiligheidsvoorschrift. En weet u wat pijnlijk en tragisch is wanneer men over veiligheidsvoorschriften spreekt, dat is dat zij niet in één dag ontstaan en dat eerst veel mensen door tijgers en leeuwen moesten worden verslon den voor zij ontstonden. Mocht u ooit een ongeval overkomen dan is het zeer waarschijnlijk dat degene die zal worden aan gewezen en opgeleid om u te vervangen, bij zijn werk veel minder kans loopt door een dergelijk ongeval te worden getroffen. Hij zal profijt trek ken uit uw ongelukkige ervaring. Maar waarom zult u zich lenen voor een ervaring die ten goede komt aan anderen? Degene die het meeste belang erbij heeft de veiligheidsvoorschrif ten na te komen BENT U IMMERS! Naar C.C. WELLS - Annual Newsletter - 1964 - U.S.A. Op 1 juli brachten Nederlandse journalisten een bezoek aan ons nieuwe dok. De heer Woltjer ontving het gezelschap en gaf de nodige toelichting. 20

Wilton Fijenoord Nieuws | 1965 | | pagina 22