INTERVIEW JUBILEAJUBILEA JUBILEA JUBILEA Daar zaten ze! Binnengelaten In 't vreedzaam huisje, waar ik woon. Ze gnuifden, beide onverlaten, Ze zagen beiden hun kans schoon. Een pen bekladde veel papieren. Een kiekmachien dat klikte braaf. Zij kerfden in mijn hart en nieren, Reporter en de fotograaf. En toen - toen heb ik goed begrepen. Ik kreeg een koek van eigen deeg: Ik heb de pen ook graag gegrepen En vroeg ook graag een ander leeg... Nu rest mij nog één taak: te groeten En dank te zeggen heel die schaar, Die 'k in mijn arbeid mocht ontmoeten. Een beeld, dat ik in 't hart bewaar! L. Giphart (voorheen G.) Ook deze maand waren de jubilarissen dun ge zaaid: er waren er slechts drie. Maar ir B. Wilton vond dit juist een gelegenheid om eens dieper op de viering van de jubilea in te gaan. Na de oorlog is men veel gaan doen aan „human relations" of wel „menselijke verhoudingen" en het toespreken bij een jubileum was een van de onderdelen hiervan. Werd bij 25-jarig dienstver band nog niet alles gezegd en opgesomd, bij 40 jaar gingen vele registers open om bij 50 jaar het gehele orkest te laten klinken. Dit klinkt mis schien wel enigszins overdreven en dat is niet de bedoeling van deze bijeenkomst. De bedoeling is om U en Uw echtgenoten vandaag eens persoonlijk te bedanken voor de samenwer king gedurende de vele jaren, die U in ons bedrijf werkzaam bent. Uit de conduites is te lezen, dat gedurende deze periode niet alles over rozen is gegaan. Natuurlijk zijn er moeilijkheden in het bedrijf geweest, die vaak thuis werden geloosd en waarbij kinderen wel eens werden weggestuurd. Doch U bent deze jaren doorgekomen en hebt 25 jaar volgemaakt, d.w.z. geïnvesteerd in ons bedrijf, waardoor het kon worden tot wat het nu is. Een bedrijf wordt gemaakt en gebroken door de mensen die er werken. W.F. heeft een eigen sfeer en die sfeer is opgebouwd door de gehele groep. We heb ben allen problemen gehad en zullen ze nog wel eens hebben, maar deze vormen tevens de eigen mentaliteit in het bedrijf. Wanneer men nu na 25 jaar terugkijkt, dan zijn de moeilijkheden mees tal vergeten en komen juist de goede momenten naar boven. Daarom moeten we in d.eze gemeenschap trachten samen de moeilijkheden op te lossen en dat noemt men dan „het bevorderen van de menselijke verhou dingen". Daar wordt in het algemeen niet over gesproken, maar bij een jubileum moet men er eens even bij stil staan. Spreker vindt het prettig daarom vandaag het woord te mogen voeren en in het bijzonder tot de dames eens een woord van dank te kunnen uit spreken, omdat zij vaak de mening vormen die door de echtgenoot op het bedrijf wordt uitgespro ken. Dit is een steun op de achtergrond, die zeer belangrijk en zeker niet te verwaarlozen is en waar door de dames eveneens „medewerksters" zijn in onze onderneming. Na de persoonlijke toespraken wenst de heer Wil ton allen nog een prettige dag toe, waarna nog een gezellig onderonsje volgt. Y.D 4

Wilton Fijenoord Nieuws | 1965 | | pagina 6