KONINKLIJKE ONDERSCHEIDING „Dat men werkt voor zijn dagelijks brood en dat daarmede de kous af is", is een uitspraak aldus ir B. Wilton die lang niet voor iedereen op gaat. Gelukkig maar. Het is dan ook met bijzonder veel genoegen, dat de heer Wilton de heer A. de Krom mededeling doet van het feit, dat het H.M. de Koningin heeft behaagd hem toe te kennen de zilveren eremedaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau. De heer de Krom heeft in de afgelopen 40 jaar wel bewezen dat het niet alléén om het dagelijks brood gaat, maar om veel meer. De grote werken, die bij ons plaatsvinden en die voor een buiten staander een spectaculair beeld geven van hetgeen er bij ons gebeurt, zouden niet slagen wanneer niet juist de kleine, schijnbaar onbelangrijke zaken zouden worden gedaan. Het zijn immers juist de dingen die zo weinig opvallen, waarin de heer de Krom uitblinkt en waardoor grote karweien zo vlot konden en kunnen verlopen. Met deze onderscheiding is een stuk werk in ons bedrijf gewaardeerd, dat wij zelf maar al te vaak vergeten en mede daarom is de directie met recht trots dat de heer de Krom deze eer te beurt is gevallen. Namens de directie wenst de heer Wilton hem van harte geluk en overhandigt hem tevens de bij de onderscheiding behorende draag- medaille. y pj In memoriam Op 24 juni j.l. is de heer C. H. Teschmacher, oud-directeur van de Dok- en Werf-Maatschap- pij Wilton-Fijenoord N.V., op ruim 81-jarige leeftijd overleden. De heer Teschmacher, die voor 1913 enkele jaren als scheepsbouwkundig tekenaar werkzaam is geweest bij de Maatschap pij voor Scheeps- en Werktuigbouw „Fijenoord" N.V. werd met ingang van 8 juni 1929 be noemd tot directeur van de N.V. Wilton's Machinefabriek en Scheepswerf te Rotterdam en na de fusie met „Fijenoord" van de nieuwe maatschappij, de Dok -en Werf-Maatschappij Wilton-Fijenoord N.V. Vóór zijn benoeming tot directeur was de heer Teschmacher aanvankelijk belast met bedrijfs- studie en het geven van adviezen ter verhoging van de efficiency en de produktiviteit. De in richting van de werf te Schiedam is voorname lijk onder zijn leiding geschied. De heer Teschmacher, die voorzitter was van de Stichting Pensioenfonds Wilton-Fijenoord, heeft bij de oprichting en ontwikkeling van het fonds, waarvoor hij veel belangstelling had, veel gedaan. Met leedwezen geven wij kennis van zijn over lijden. De Directie

Wilton Fijenoord Nieuws | 1965 | | pagina 7