AANSLUITING WASMACHINE/ 6EBRUIK UITSLUITEND KEMA" GEKEURD MATERIAAL STOPCONTACT MET RANDAARDIN6 EEN TWEEDE ZICfiTBARE AARDLEIDING 5. U gebruikt toch (b.v. door de K.E.M.A.) goed gekeurde elektrische apparaten, zoals lamphouders, stekkers, schakelaars, snoeren, toestellen, verwar mingsdekens, enz.? 6. Zijn al uw elektrische schakelaars in huis, voor al de afdekkappen en knoppen ervan, onbeschadigd en stevig bevestigd? (Bij beschadigde, losse scha kelaar-delen risico van „onder spanning" komen van personen, dus levensgevaar!). 7. U „spijkert" toch nooit (verleng)snoeren langs plinten of muren (door beschadiging gevaar voor onder spanning komen van personen, kleuters) of dwars onder de vloer onder de vloerbedekking? (Brandgevaar). 8. Wordt uw wasmachine en centrifuge e.d. vol gens voorschrift aangesloten met behoorlijk ge aarde snoeren en wandcontactdozen? 9. Worden snoeren uitsluitend aan de contact stop (stekker) uitgetrokken (nooit aan het snoer!)? 10. U kent de risico's bij het gebruik van z.g. „driewegstekers"? Een „snoercentrale" is veiliger. 11. Zijn de elektrische verlengsnoeren in orde? (Bij aansluiting b.v. van een wasmachine e.d., door middel van een verlengsnoer, moet dit ook voor zien zijn van een aardader en stopcontacten met randaarding) 12. Het gebruik van een z.g. „aftaklamphouder" is gevaarlijk. Weet u dit? 13. Kent u het gevaar van het gelijktijdig aanra ken van een ingeschakeld elektrisch apparaat (was machine, strijkijzer e.d.) en een deel van de gas- of waterleiding (kraan, radiator e.d.) 14. In de badkamer/douchecel mogen géén wand contactdozen aanwezig zijn. Weet u waarom? 15. Is de eventueel aanwezige elektrische badka merverwarming volgens voorschrift uitgevoerd? GAS 16. Houdt u rekening met de gevaarlijke eigen schappen van gas? („Stadsgas": zeer giftig; aard gas, butaangas en „stadsgas": explosiegevaar!). 17. Weet u waar de hoofdkraan van het gas is en hoe deze, in geval van b.v. een gaslekkage, moet worden afgesloten? 18. Bent u er zeker van dat de gaskachel of de gasgeyser een goede afvoer heeft die niet lekt? (In de badkamer moet er een afvoer naar buiten zijn!). 19. Is de slang van uw gascomfoor van een goede kwaliteit (goedgekeurd door het gasbedrijf), niet beschadigd en kan deze niet losschieten (goed be vestigd met slangklemmen aan beide einden) 20. U weet toch dat u nooit met een open vlam naar een gaslek mag zoeken? (Hiervoor moet u zeepsop en een kwastje gebruiken). 21. Als u een butaangas toestel gebruikt, zorgt u dan dat de ruimte waarin de gasfles is opgesteld (kastje) direct naar buiten en laag bij de vloer is ontlucht? (Voorkomt event, verzamelen van explo sief lek-gas/lucht mengsel in huis! Na gebruik al tijd fleskraan sluiten). In het volgende WF-Nieuws hopen wij deze ru briek te vervolgen. Wanneer u de hierboven vermelde punten met „ja" kunt beantwoorden, mogen wij stellen dat uw huis houding op dit onderdeel vrij goed veilig is. Wordt vervolgd A. P. 20

Wilton Fijenoord Nieuws | 1965 | | pagina 22