WF NORMEN Te gast bij de Harmonie Er was door de leden van de Harmonie al vaak over gesproken en van verschillende kanten had ik de verzekering gekregen, dat de jaarlijks terugke rende tocht naar een sanatorium of minder-validen tehuis steeds weer een evenement betekent zowel voor de patiënten als voor de deelnemers. Zeer verheugd over de uitnodiging om zon dag eens mee te maken, had ik al enkele dagen hoop vol naar het weerbericht geluisterd, doch steeds had het K.N.M.I. weer nieuwe depressies in voorraad. Zaterdag, 6 september was een sombere dag met een grauwe wolkenhemel, waaruit een driftig door de wind heen en weer geslagen regen neer daalde. Met een donker gezicht hield ik mijn parapluie alsmede mijn kapsel in bedwang en bedacht, dat het in bed bepaald behaaglijker zou zijn geweest. Rillend en nat stapte ik tenslotte in de bus, waar een hartelijk welkom van de voorzitter en de an dere passagiers mijn humeur vele graden deed stij gen. In Zeist kregen we een heerlijk kopje koffie en dat maakte het wat moeilijke begin tot een vage herinnering. Tegen kwart voor elf arriveerden de bussen bij het Sanatorium Sonnevanck te Harderwijk. Ondanks het oponthoud onderweg hadden de chauffeurs zich prachtig aan het tijdschema gehouden. De grote wagen met instrumenten was al om half tien aangekomen en haastig werd een begin ge maakt met het uitladen. Alhoewel de regen had opgehouden, was de tem peratuur verre van warm en iedereen was dan ook blij toen het sein tot aantreden werd gegeven. Na tuurlijk kon er onder deze omstandigheden geen sprake zijn van een concert in de open lucht en dus marcheerde de Harmonie voorafgegaan door het Tamboercorps naar de verschillende gebouwen en paviljoens. Het is moeilijk te omschrijven wat er in je om gaat wanneer je daar mensen hoort spelen, als gold het een koninklijk bezoek, waaraan noch het natte gras noch de felle wind enige afbreuk konden doen en waarbij het enthousiasme tot aan de laatste noot bleef doorklinken. Natuurlijk droegen ook de reac ties van patiënten en verplegend personeel daar voor een groot deel toe bij. Je wordt gegrepen door deze kleine gemeenschap, die slechts begrensd wordt door de donker drei gende bossen en een bewolkte hemel en waar de dagindeling wordt beheerst door de klok. De klok van rusten, medicijnen, eten en weer rusten. De mensen hier zijn ziek en afhankelijk van anderen. Die anderen zijn niet alleen de doktoren of de ver pleegsters, maar dat zijn ook wij. Omdat we ge zond zijn en ons werk ons opeist, staan we daar niet zo bij stil. Het is daarom fijn, dat er bij ons mensen zijn, die graag een vrije zaterdag geven om wat vrolijkheid te brengen bij deze medemensen. Na een bezoek aan Harderwijk en een mooie tocht over de Veluwe, waarbij een waterig zonnetje de bussen begeleidde werd een laatste halt gehouden in Ouwehands Dierenpark alvorens de terugtocht naar huis te aanvaarden. Y. D. Sinds het verschijnen van het Wilton-Fijenoord Nieuws van augustus 1965 zijn de volgende bedrijfsnormen van kracht geworden, gewijzigd of vervallen. NIEUWE UITGAVEN Pijpleiding WF 12.12.22 ASA - dubbele schroefkoppelingen (Full couplings 6000 lb) mat. ASTM A 105 - Grade II. WF 12.12.24 ASA - enkele schroefkoppelingen (Half couplings 6000 lb) mat. ASTM A 105 - Grade II. Bevestigingsmiddelen WF 33.64.12 Stelschroeven met kraag, metrische schroefdraad, uitvoering m, mat. 4D. WF 33.90.17 Lastapeinden voor pistooltassen van tapeinden met whitworthschroefdraad. WF 33.90.19 Patronen voor pistooltassen van tapeinden met whitworthschroefdraad. WF 33.91.17 Lastapeinden voor handlassen, whitworthschroefdraad, mat. 4 D. WF 33.94.12 Draadeinden met metrische schroefdraad, mat. 4 D. WF 33.94.18 Draadeinden met whitworthschroefdraad, mat. 4 D. WF 33.94.25 Draadeinden met unieschroefdraad grof (UNC) mat. ASTM A 307 - Grade B. WF 33.94.32 Draadeinden met metrische schroefdraad, mat. 24 Cr Mo V 5 5. WF 33.94.35 Draadeinden met uniesch roefdraad, t/m 1" UNC, 1" 8 UN. mat. ASTM A 193 - Grade B 7. WF 33.94.38 Draadeinden met whitworthschroefdraad, mat. 24 Cr Mo V 5 5. WF 34.12.44 Zeskant moeren (m d), unieschroefdraad grof (UNC) mat. ASTM A 307. WF 34.13.45 Zeskantmoeren (m d), unieschroefdraad t/m 1" UNC, 1" 8 UN, mat. ASTM A194-2H. 14

Wilton Fijenoord Nieuws | 1965 | | pagina 16