Overdracht N.N.S. „NIGERIA" N\GER^ De heer J. E. Woltjer spreekt Nadat de hoge gasten - Zijne Excellentie Alhaji Abdul Maliki, Hoge Commissaris van Nigeria te Londen, die bij deze gelegenheid de Nigeriaanse regering vertegenwoordigde; de Commodore van de Nigeriaanse marine J. E. A. Wey; de Bevelhebber der Nederlandse Zeestrijdkrachten Z.E. Vice-Admiraal A. H. J. v. d. Schatte Olivier en de Vlagofficier Ma terieel van onze Koninklijke Marine, Z.E. Vice-Admi- raal P. Cool - waren gearriveerd en nadat het hierbij vereiste ceremonieel correct was uitgevoerd, nam onze directeur ir J. E. Woltjer het woord. Deze memoreerde allereerst de goede samenwerking Na zijn erkentelijkheid te hebben uitgesproken je gens de commandant van de „Nigeria" en diens staf („die hier ook nog een zeer koude zomer moesten doorstaan") en na met dankbaarheid ge wag te hebben gemaakt van de steun en medewer king der (Nederlandse) Koninklijke Marine, richtte de heer Woltjer zich tenslotte tot Zijne Excellentie Alhaji Maliki. Hij sprak er zijn vreugde over uit, dat deze op nieuw naar Schiedam had willen komen, thans om de „Nigeria" namens zijn regering over te nemen. De heer Woltjer sprak nogmaals namens de Nevesbu en Wilton-Fijenoord zijn dank uit voor de eervolle opdracht en verzocht de Hoge Commis saris het schip te willen aanvaarden. Met het uitspreken van zijn beste wensen voor een gelukkige vaart van de „Nigeria" en voor allen, die erop zullen varen, besloot de heer Woltjer zijn toespraak. Z.E. Maliki antwoordt Zijne Excellentie Alhaji Maliki herinnerde in zijn antwoord eraan, dat het contract voor de bouw van Stijlvol, kleurig en boeiend, - zo was de officiële overdracht van het N.N.S. Nigeria", die op donder dagmorgen 16 september jl. op onze werf plaats vond. Zelfs de zon door de bemanning van het fregat meegebracht uit Nigeria?) scheen opgewekt met zo merse kracht en gaf daarmee een vrolijke noot aan het plechtige ceremonieel. Het vele goud van Nige riaanse en van Nederlandse Marine twinkelde in de zelfde zonnestralen, die ook de fraaie nationale kle derdracht van verschillende aamvezige Nigerianen - onder wie zeven in Deventer studerende Nigeriaanse studenten - des te beter deden uitkomen. Onze Harmoniekapel droeg met opgewekte mu ziek eveneens het hare ertoe bij om de gasten, die zich langszij het schip aan de kade hadden opge steld, en de honderden andere belangstellenden, die in een wijde boog daaromheen stonden, in de juiste stemming te brengen. En ook de velen voor de ramen van het hoofdkantoor - en zelfs op het dak ervan! - pikten daarvan een vrolijke noot mee. en de vriendschap, die er tot het laatst toe hadden bestaan tussen allen, die bij de bouw van het fre gat betrokken waren. „Wanneer het schip morgen ochtend vertrokken zal zijn - aldus de heer Woltjer - zal het een lege plaats achterlaten, niet alleen op onze werf, maar ook in ons dagelijks leven; in onze harten echter zal onze vriendschap blijven bestaan".

Wilton Fijenoord Nieuws | 1965 | | pagina 3