I I het N.N.S. „Nigeria" twee jaar geleden in Lagos werd getekend. Met grote vreugde had hij thans geconstateerd, dat de werf uitstekend werk had verricht, waarmee zij een goede daad had gedaan jegens de Nigeriaanse regering. De Hoge Commis saris sprak ook zijn grote erkentelijkheid uit voor de gastvrijheid, aan officieren en bemanning be wezen. Tegenover de (Nederlandse) Koninklijke Marine wilde Zijne Excellentie de dank van zijn regering uitspreken voor het afstaan van de „Ogoja" (ex Queen Wilhelmina)", die zo'n voortreffelijk op leidingsschip voor de Nigeriaanse Marine was ge weest en nog is. Zichtbaar ontroerd aanvaardde de Nigeriaanse Hoge Commissaris tenslotte het nieuwe fregat en droeg het over aan de Commodore van de Nigeriaanse Marine J. E. A. Wey, die op zijn beurt het bevel toever trouwde aan commandant N. B. Soroh. Nadat de Nigeriaanse Oorlogswimpel en Geus plechtig waren voorgehesen, bracht onze Harmonie kapel het Nigeriaanse volkslied ten gehore en no digde commandant Soroh Z.E. Alhaji Maliki, Z.E. Vice-Admiraal A. H. J. v. d. Schatte Olivier en Vice- Admiraal P. Cool aan boord. In kranige gelederen begaven zich daarna ook de 200 Nigeriaanse opvarenden van het schip, die bij de plechtigheid eveneens op de kade stonden opge steld, aan boord, waarna ook de overige gasten het schip betraden voor een bezichtiging. Tot slot had een geanimeerde ontvangst in de cantine Kop Haven plaats. Gegevens over het schip De „Nigeria", een luchtafweer- en onderzeebootbe- strijdingsfregat van 2000 ton, tevens het vlaggeschip van Nigeria, zal eveneens dienen voor officiële bezoe ken van Nigeriaanse autoriteiten aan andere lan den, waartoe bij de bouw speciale voorzieningen werden getroffen. Het ontwerp voor het fregat is gemaakt door de N.V. Nederlandsche Vereenigde Scheepsbouw Bu reaux te 's-Gravenhage. De lengte is 106 m, de breedte 11.30 m en de diepgang 3.45 m. Het fregat is uitgerust met een dubbel 4 inch kanon, vier mitrailleurs van 40 mm en een drieloops dieptebommenwerper. De voort stuwingsinstallatie van 15.500 p.k. bestaat uit vier M.A.N.-motoren, die twee verstelbare schroeven aandrijven. De snelheid bedraagt ongeveer 26 mijl. Kn. 2

Wilton Fijenoord Nieuws | 1965 | | pagina 4