PROEFVAREN MET HET N.N.S. „NIGERIA" Op 18 augustus zou het fregat dan voor 10 dagen naar zee gaan om uitgebreide proeven op alle ge bied te nemen. Weer diezelfde drukte kort vóór het vertrek en precies op tijd, 4 uur n.m., werd voor de tweede maal naar zee vertrokken. Vroeg in de morgen van 19 augustus zaten we op de Schelde, waar van 8 tot 12 uur de demagnetise ring plaats had. Toen naar de "Decca Navigator Base" te Galopper, waar de snelheidsproeven moesten plaats vinden. Hier is het nog eens duidelijk geworden, dat niet voor niets uitgebreide beproevingen nodig zijn al vorens een schip aan de opdrachtgever wordt over gedragen. Hoewel niets er op wees, dat er iets mis zou gaan, bleek op een moment een kleinigheid de oorzaak te zijn, dat de proeftocht moest worden onderbro ken en terugkeer naar de werf noodzakelijk was. Dat was jammer. Op vrijdagmorgen 9 uur waren we weer terug en in de loop van de dag bleek, dat het wel eens enkele dagen zou kunnen duren eer de vereiste machineonderdelen op de werf zouden zijn. Het zou echter geen verloren tijd worden, want vele werkzaamheden, die na de proeftocht hadden moe- Het zag er niet best uit die maandagmorgen van 16 augustus j.l. Een dichte mist dreigde het vertrek te verhinderen, doch al met al kon het schip toch een goed half uur later dan gepland was vertrekken. Er komt heel wat voor kijken voor een schip vaar klaar is en dat geldt natuurlijk in bijzondere mate voor een nieuw. Het vele geren aan boord van mensen die er thuis ho ren en van hen die er niet bij horen maakt het geheel op zo'n moment wat rommelig, maar dat is gauw voorbij als het sein van vertrek is gegeven. Nog even wat wuiven naar de mensen op de kade, maar dan weet ook iedereen aan boord zijn plaats te vinden en is het verbazend hoe gesmeerd alles in U korte tijd verloopt. Hoek van Holland was snel bereikt. Buitengaats was de mist nog niet geheel verdwe nen, doch de weergoden waren met ons en het compas stellen kon dan ook zonder bezwaar ge- y schieden. Die eerste dag was eigenlijk maar een voorproefje van de grote tocht. Diverse beproevingen werden er in de loop van de dag verricht en des avonds waren we - geheel volgens programma - om 10 uur weer veilig aan de werf gemeerd. 3

Wilton Fijenoord Nieuws | 1965 | | pagina 5