Diploma-uitreiking Bedrijfsschool Gaarne heet ik u allen welkom, speciaal de hoofd rolspelers" van deze avond, de geslaagden, van wie de meesten vergezeld zijn van hun ouders, terwijl enkelen ook hun zusje" hebben meegebracht." Met deze woorden, typerend voor de gezellige sfeer, waarin de gehele avond verliep, heette de heer WG. E. Valk, de chef van onze Bedrijfsschool, de wel zeer vele belangstellenden welkom, die de uitreiking der niet minder dan 195 diploma's aan in totaal 90 geslaagden-1965 van de school bijwoonden. De cantine van het hoofdkantoor, waarin deze feestelijke bijeenkomst op vrijdagavond 8 oktober jl. plaatsvond, was dan ook geheel uitverkocht" Na vervolgens enige officiële gasten, onder wie ook twee inspecteurs van het Nijverheidsonderwijs, hier voor speciaal uit Den Haag gekomen, en de gemeen telijke inspecteur van het onderwijs te Vlaardingen, in het bijzonder te hebben begroet, gaf de heer Valk een korte schets van de activiteiten uit het afgelopen cursusjaar. Hij memoreerde daarbij de vaak verregende kampweken en het uitgegeven speldje van de Bedrijfs school, welk laatste een heel groot succes bleek te zijn, hetgeen overigens in deze „speldjes-eeuw" geen wonder is. W.F.-diploma De belangrijkste verandering vond echter plaats bij het algemeen vormend onderwijs. Met ingang van dit jaar werd hier nl. een scheiding doorgevoerd in een A- en een B-groep. De A-groep wordt opgeleid voor het Uitgebreid Bemetel-examen en de B-groep volgt een opleiding voor het Uitgebreid W.F.-diploma. Dit laatste examen - voor candidaten, die niet deelne men aan het Uitgebreid Bemetel-examen - omval Nederlandse taal, reken- en meetkundige vakken, na tuur- en werktuigkunde. Het wordt afgenomen door een commissie, gevormd uit de bedrijfsleiding van Wilton-Fijenoord, in samenwerking met de Bedrijfs school, en het is met name ingesteld op de toekom stige praktijk der cursisten in ons bedrijf. Toespraak heer Wilton De heer ir B. Wilton, die hierna het woord voerde, noemde het grote aantal geslaagden een verheu gend verschijnsel. Hij meende dat de vroegere op leiding - een „meester", die een „gezel" opleidt - toch ook wel iets aantrekkelijks had, want wanneer je als leerling bij zo'n vakman (meestal intern) in de leer kwam, kreeg je, behalve de kennis, ook de sféér van het vak te pakken. Daarna kwam er een tijd, waarin alleen nog maar de kennis van het vak van belang werd geacht. Thans is men echter weer tot het inzicht gekomen, dat het vak-alléén niet voldoende is. Daarom wordt in de Bedrijfsschool terecht getracht de leerlingen iets méér mee te geven dan alleen de vakkennis en het diplo ma, zodat zij ook waardevolle mensen in de samen leving kunnen worden. Uitvinders - aldus de heer Wilton - hebben in onze tijd niet veel kansen meer, want er valt nog maar weinig uit te vinden, maar er is nog wél veel te „ontwikkelen"; en dat moet in groepsverband gebeuren, door mensen, die hiertoe kunnen en willen samenwerken met anderen. Met de wens, dat de geslaagden-van-nu, wanneer zij „straks („je bent zó 65!") met pensioen gaan, moei lijk afscheid zullen kunnen nemen van hun werk, om dat hun vak dan intussen ook hun hobby is gewor den, besloot de heer Wilton zijn toespraak. De prijs voor het beste examen ging naar Otto van Lent. Beste examens Daarna reikte de heer Wilton met enige toepasselijke woorden de prijzen uit voor de beste examens van dit jaar. Voor het Bemetel-A-examen was dat O. van Lent; bij het Uitgebreid Bemetel-examen behaalden twee kandidaten een gelijk aantal punten, nl. (opnieuw) O. van Lent en W. J. Trom; bij het Uitgebreid W.F.- examen waren er zelfs vijf met een gelijk resultaat: J. F. Cordemans, C. H. Dentro; H. Andriesse, K. M. Daane en J. P. Dröge. Al deze „besten", telkens door 9

Wilton Fijenoord Nieuws | 1965 | | pagina 11