WANDELING De pomp ging Ell Van rechts naar links: Vice-admiraal A. H. J. van der Schatte Olivier, Commandant J. H. J. M. Lohmeyer, burgemeester A. H. Vermeulen van Brouwershaven en ir E. Woltjer bekijken het door de burgemeester aangeboden cadeau. Technische gegevens. De „Potvis" is, evenals haar reeds in de vaart zijnde zusterschepen Hr. Ms. „Dolfijn" en „Zeehond", gebouwd naar het ontwerp van ir M. F. Gunning, volgens een principe, waarvan Nederland de pri meur heeft. In afwijking van het conventionele één-cilinder type, bestaat de romp van deze onder zeeboten uit drie cilinders. De twee benedenste liggen naast elkaar, terwijl de derde in het mid den daarboven rust. Deze constructie is de oplossing van het probleem een middelgrote onderzeeboot te ontwerpen, die een grotere diepduikte heeft zonder dat dit ten koste van het gewicht en derhalve van de bewape ning gaat. Het schip is ruim 29 meter lang; de breedte bedraagt bijna 8 meter en de gemiddelde diepgang bijna 5 meter; de standaard-waterverplaatsing is 1190 ton. De voortstuwing boven water geschiedt door twee dieselmotoren, elk van 1550 pk, die het schip een maximum snelheid van 14% mijl per uur geven; onderwater wordt het schip voortbewogen door twee electro-motoren, elk van 2200 pk, die een maximum snelheid van 17 mijl per uur kunnen waarborgen. De bewapening bestaat uit- acht lanceerbuizen van 55 cm. Het schip is bovendien uitgerust met snui- verapparatuur. De bemanning telt 67 koppen. Kn. Het werd tijd. Het werd tijd dat uw leek - die lang zamerhand zelf vindt dat hij in het Schiedamse W.F.-dorp niet onaardig thuis raakt - ook eens W.F. Rotterdam bekeek. Dat vond de bedrijfsleider daar, ingenieur R. F. P. Roëll ook. Hij zei het niet, oh neen, daar was de heer Roëll te vriendelijk voor. Maar ik kon het aan alles merken, ook aan de an dere mensen die ik er tegenkwam. Zoiets van: Wij De heer Roëll. 8

Wilton Fijenoord Nieuws | 1965 | | pagina 10