Personalia Vacature lid Ondernemingsraad ik namen die me bekend voor kwamen. De „Dintel- dyk", de „Kinderdyk", de „Gorredyk" en de „Soestdyk". Aha, dacht ik, de dyk-boten. Ik heb ze aan Pier 40 in New York zien liggen, schepen van de H.A.L. „Ja, de „Gorredyk", daar zijn we wel wat trots op, die is door ons gebouwd", sprak ingenieur Roëll. „Ik zei het al: we doen veel voor de schepen van de H.A.L. We hebben een man die permanent voor de Holland-Amerika Lijn beschikbaar is. Die wipt di rect aan boord wanneer er een schip binnen is. Dan is hij een, twee, drie op de hoogte van wat er dient te gebeuren voor onderhoud of reisreparaties". „Machinewerk", dat is de aanduiding voor de „Schelde Lloyd" van de Koninklijke Rotterdamsche Lloyd, die ook bij W.F.-Rotterdam onder handen is. En de Duitser „Elsbeth Wiards", die eind no vember in dok ging. En de Brit „Arabella". Op een handkar Het valt wel mee met dat „fietsenmaker", dacht ik en liep verder over die werf. Ouderwetser dan Schiedam, uiteraard. Met het huis van de familie Wilton, dat er nog staat. De bakermat van het hele bedrijf, eigenlijk, daar in Rotterdam. Met hier en daar nog gevelstenen. Ook een die het jaartal 1898 vermeldt. Je krijgt het gevoel, wanneer je daar rondstapt: Hier is het allemaal begonnen, hier heeft eens een man de grondslag gelegd voor een bedrijf, dat nu aan zesduizend mensen werk geeft. En dan was daar weer de heer Roëll, die al dat peinzen onderbrak. „In de Schiehaven, hier vlak naast, lag eens een supermoderne Amerikaan", vertelde hij. „Een geweldig schip, alles automatisch. Maar er was een pompje kapot en dat hadden wij gerepareerd. Hoe breng je nu zo'n ding terug? Je kunt het natuurlijk in een vrachtwagen laden en erheen rijden, maar dat kost allemaal tijd en is omslachtig. Het eenvoudigste bleek te zijn de pomp op een handwagen te zetten en er even heen te brengen. Zo deden we dan ook". Of het toeval het wilde: het werd een hele oude, bijna een antieke handwagen. Een monteur en een helper, niets aan de hand, doodeenvoudig, twee man achter die handkar en ze duwden het geheel naar de buurman in de Schiehaven. Even later, aangekomen bij de supermoderne Ame rikaan, werden de twee man van Wilton-Fijenoord van het schip af toegeroepen: „Hé, jullie daar, boys, blijf even staan, dit is geweldig" - en een Amerikaan vloog naar binnen om even later weer te verschijnen met zijn glimmende camera. Dit moest hij even vastleggen, dit was grandioos, dat was zeker Europa, op een handwagen, ongelofelijk. Een uur later zat de pomp waar hij zitten moest en werkte als een naaimachientje. „Splendid", zeiden de Amerikanen en voeren, geroerd, weg. P. W. RUSSEL In verband met het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd is op onderstaande data eervol ontslag verleend aan: L. P. Voeten M. A. Hoek J. M. Rokers F. de Graaf D. J. v.d. Hoek F. Exalto M. J. Trijzelaar H. J. Wittenberg F. C. Hoogerwaard A. de Beer P. J. Bijlsma M. de Rouw Voor de vacature in de afdelingen 33 Fitters Nieuwbouw 38 Buitenbankwerkers Nieuwbouw 57 Verzinkers 58 Gritstraal werden geen vrije candidaten gesteld, zodat de in bekendmaking No. 577 genoemde candidaat: C. Y. Vermaas contr.no. 33-209 als gekozen is beschouwd. schilder 8-10-1965 vlechter 15-10-1965 chauffeur 15-10-1965 scheepsbeschieter 29-10-1965 mag.bediende 29-10-1965 draaier 29-10-1965 bankwerker 5-11-1965 corveeër 12-11-1965 bankwerker 12-11-1965 machinist 12-11-1965 mag.bediende 12-11-1965 verver-schilder 12-11-1965 12

Wilton Fijenoord Nieuws | 1965 | | pagina 14