Jubilea Was het aantal jubilarissen deze maand maar een beetje minnetjes, de belangstelling zowel van de zijde der directie als van chefs en collega's was er bepaald niet minder om. Ir B. Wilton heet de aanwezigen van harte welkom, waarbij hij het erg plezierig vindt geen onbeken den tegenover hem te vinden, zodat de spiekjes eigenlijk wel achterwege konden blijven. Spreker vergelijkt de tijd van de indiensttreding van de jubilarissen met de huidige, waarbij vele en grote verschillen aan de dag treden. Leven we enerzijds veel veiliger voor wat b.v. betreft epide mieën, anderzijds loopt men individueel vaak gro ter gevaar, door b.v. het verkeer. Al de wijzigingen in de maatschappij hebben ook hun invloed binnen het bedrijf, dat nu niet meer, zoals vroeger het geval was, een afgesloten geheel vormt. Dit heeft voor- en nadelen gebracht, maar heeft tevens een grote aanpassing gevraagd van de medewerkers en daarom vindt de heer Wilton het buitengewoon prettig om vandaag de jubilerende werknemers geluk te wensen met de behaalde mijl palen van resp. 40-, 25- en 20 jaar. Na de persoonlijke toespraken richt spreker zich ook tot de dames, die zo langzamerhand in de man nengemeenschap hun plaats hebben gekregen, om hen te bedanken voor hun steun op de achtergrond gedurende de afgelopen jaren. Inmiddels is de burgemeester van Schiedam, de heer H. Roelfsema, gearriveerd, die voor de eerste maal sinds zijn ambtsaanvaarding in Schiedam een ko ninklijke onderscheiding in ons bedrijf komt uitrei ken. De bronzen medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau is toegekend aan de heer Pattenier, die 40 jaar in dienst is van ons bedrijf. De burgemeester schetst in het kort de dienstijd van de heer Pattenier, waarbij spreker meent, dat er gedurende deze jaren vreugdevolle momenten geweest zullen zijn, maar ongetwijfeld ook teleur stellingen, want geen mens ontkomt hieraan. Maar wanneer er geen teleurstellingen zouden zijn, kon ook de vreugde niet zo groot zijn. De vreugde mag overheersen, omdat de heer Pattenier 40 jaar heeft mogen werken. Spreker merkt op, dat ook de heer Pattenier zal hebben ervaren, dat van arbeid een vormende kracht uitgaat. Het is goed dit nog eens te zeggen, omdat de opvatting over menselijke ar beid in een stroomversnelling, is geraakt. De burgemeester vindt het prettig te weten, dat de jubilaris ook vele hobby's heeft. Het is goed om deze hobby's als even- en tegenwicht te hebben. Het bedrijf is de heer Pattenier dankbaar voor zijn werk en deze dankbaarheid is ook buiten het be drijf bekend geworden en daarom reikt de heer Roelfsema namens H.M. de Koningin deze wel verdiende onderscheiding uit, waarmee hij hem ge luk wenst en hoopt, dat deze onderscheiding een kroon op dit jubileum mag zijn. De heer Wilton dankt de burgemeester voor zijn komst en in het bijzonder voor de eer, die de heer Pattenier te beurt is gevallen, maar die toch ook zijn afstraling heeft op het bedrijf. Namens de directie wenst de heer Wilton de heer Pattenier geluk en overhandigt hem de bij de on derscheiding behorende draagmedaille. Y. D. Met een kennelijk trotse mevrouw De 1Vit tussen hen in feliciteert de heer Wilton onze filmoperateur" De Wit. Burgemeester Roelfsema decoreert de heer Pattenier. 14

Wilton Fijenoord Nieuws | 1965 | | pagina 16