vermogen ligt, om ons bedrijf zo veilig mogelijk te maken. De meeste ongevallen ontstaan door het vallen van personen en het vallen van voorwerpen. Door stoten en vallende voorwerpen ontstaan in veel gevallen hoofdletsels. Die hoofdletsels maken ruim 10 uit van ons totaal aantal ongevallen. Maar wat erger is, deze letsels zijn nog al eens zeer ernstig van aard. Nu is de leiding van mening, dat alle redelijk moge lijke veiligheidsvoorzieningen nog niet als een af doende bescherming voor u worden geacht. Naar aanleiding van het voorgaande werd dan ook op verschillende veiligheidscommissievergaderingen het dragen van veiligheidshelmen aan de orde gesteld en niet zonder resultaat. Vele mensen zijn dit nuttige hoofddeksel weer gaan dragen op de plaatsen die hiervoor in aanmerking komen. Maar een grote groep volgt dit voorbeeld nog niet. Wordt het zo langzamerhand geen tijd dat wij onze schroom opzij zetten en de helm DIE plaats geven die hij verdient. Op ons Hoofd.'!! A.P. Hier de verantwoording van 9 ideeën, waarvan 5 ideeën een totale premie van 130,en 4 ideeën geen premie. Idee 1035. Ingediend door J. v. G. - Koperslagers Rep. Het verstrekken van normaalbladen in een ring band. Op het eerste gezicht lijkt het aantrekkelijk om een kleine zakringband met normalisatiegege- vens bij zich te hebben. In de praktijk zal hier ech. ter niet veel van terecht komen. De bladen zijn voor buitenlanders niet te begrijpen, zodat de bazen of onderbazen dit moeten uitleggen. Voor reparatiedoeleinden moet de man aan boord de situatie opnemen en aanpassen aan de bestaande toestand. De baas in de werkplaats zal het materiaal wel uitzoeken. Geen premie. Idee 1040. Ingediend door A. B. Bevestiging van een kaartje aan de werftelefoons, waarop de nummers voor melding van brand en ongevallen. Dit is niet uitvoerbaar op de wijze als voorgesteld. Er zijn namelijk veel telefoontoestellen niet voor zien van een raampje, waarin het plaatje dient te worden aangebracht. Geen premie. Idee 1037. Ingediend door P. J. v. O. - Bedrijfsdienst. Voorstel tot wijziging van de automaten aan een aantal kranen. De door inzender voorgestelde wijziging is een zeer kostbare aangelegenheid, derhalve wordt ge zocht naar een eenvoudiger oplossing, die de sto ringen ook verhelpt. Het signaleren van dit euvel, het meedenken en zoeken naar betere, en in dit geval ook een veiliger werkmethode was aanleiding aan inzender een aan moedigingspremie van 25,te geven. Idee 1041. Ingediend door E. J. de J. - Scheepsbouw N.B. Inzender stelt voor een stortkoker te maken vanaf de mallenzolder naar de begane grond voor het af voeren van hardboardstof en ander afval. Zoals voorgesteld is dit wel aan te brengen. De voordelen zijn echter niet evenredig aan de aan- brengkosten. Inzender geeft echter blijk van meedenken en zoe ken naar betere werkmethoden. Aanmoedingspre- mie van 15, Idee 1042. Ingediend door P. J. R. Het uitrusten van een van de motorboten met een laadpaal, teneinde verticaal transport mogelijk te 18

Wilton Fijenoord Nieuws | 1965 | | pagina 20