In memoriam ir M. J. Römer Op 8 november j.l. is op bijna 80-jarige leef tijd overleden de heer ir M. J. Römer, oud directeur van de Dok- en Werf-Maatschappij Wilton-Fijenoord N.V. De heer Römer, die in 1912 aan de Techni sche Hoge School te Delft het diploma elek- tro-technisch ingenieur behaalde, trad in dat jaar in dienst bij het Elektriciteitsbedrijf te Rotterdam. In 1935 werd hij benoemd tot directeur van het G.E.B. en deze functie heeft hij vervuld totdat hij in juli 1945 bij Wilton-Fijenoord kwam, waar hij in januari 1946 tot directeur werd benoemd. Na het bereiken van de 65-jarige leeftijd op 20 november 1950 werd hij met ingang van 1 januari 1951 gepensioneerd. De heer Römer heeft in de moeilijke tijd di rect na de oorlog, met inzet van zijn gehele persoon, intens medegewerkt aan de weder opbouw vari ons bedrijf. Met leedwezen geven wij kennis van zijn overlijden. maken, naar in het havengebied liggende schepen. De in gebruik zijnde motorboten zijn uitsluitend geschikt voor personenvervoer en kleine lasten. De boten met een laadboom uitrusten is niet moge lijk, gezien de kleine afmeting der vaartuigen in verhouding met de enorme afmeting der laadbo men. Hierdoor zou de stabiliteit in gevaar komen. Geen premie. Idee 1044. Ingediend door L. P. - Machinefabriek Verbetering draai- of voedingsas betreffende kotter- gereedschap G.W. 12010. De door inzender voorgestelde constructieverande ring maakt het mogelijk de speling tussen moer en spil van het kottergereedschap in te stellen. Voorheen moest, doordat de speling niet instelbaar was, van tijd tot tijd een geheel nieuw stel schroef - spillen gemaakt worden. Premie 50, Idee 1046. Ingediend door Th. L. G. - Machinefabriek Betreft vervanging slijpsteentjes in het superfinish. apparaat door leren blokjes. De door inzender voorgestelde methode is een soort polijstbewerking, die veel tijd zal kosten en waarvoor bovendien geen superfijnapparaat no dig is. Superfijnen is een verspanende bewerking die als doel heeft het verwijderen van de bewerkingsner ven van de voorgaande bewerking. Geen premie. Idee 1049. Ingediend door f. P. - Apparatenbouw. Het aanbrengen van geluiddempend materiaal in G.-hal. Het aanbrengen van geluiddempend materiaal aan de wanden in de G.-hal, zal niet het resultaat ge ven, dat in verband met de aanbrengkosten ver wacht mag worden. Het zal meer gezocht moeten worden in de bewer kingsmethoden, door bijv. het hakken te vervan gen door slijpen. Inzender geeft blijk mee te zoeken naar de oplos sing van een probleem. Aanmoedigingspremie 15, 15,—. Idee 1050. Ingediend door C. M. en R. Z. - Scheepsbouw N.B. Wigbrug ter voorkoming van het kromtrekken van secties tijdens het lassen. De door inzender voorgestelde wigbrug blijkt een verbetering te zijn. Alleen bij dunne dekken en schotten zal het nuttig effect niet groot zijn. Beide inzenders, ieder een premie van 20, A. P. 19

Wilton Fijenoord Nieuws | 1965 | | pagina 21