En nu... stof bedrukken voor cadeaus Als je wat verf mengt, rood en blauw bijvoorbeeld, dan geeft dat paars. Meng je blauw en geel dan krijg je groen. Daarbij wat rood wordt bruin. Je kunt eindeloos blijven mengen. Vooral als je stoffenverf gebruikt en dat op een lapje ongebleekte katoen afdrukt krijg je enige resultaten. Als het lapje groot genoeg is kun je er een kussen van maken of een kleedje of een tas. 't Hangt hele maal van de grootte van de lap af maar je ziet al wel dat er heel wat mogelijkheden zijn. Maar ook een afdrukje op papier, met plakkaatverf gedaan, is heel mooi en een welkom geschenk. Het kan als het niet te groot is een boekomslag worden. Of zo maar aan de muur. En wat zeg je van de kurk zelf? Is die niet een heel apart cadeautje? Vooral als je er veel mee hebt afgedrukt en er nog wat verfrestjes in de openingen zijn achtergebleven is zo'n kurk heel decoratief. Op de linkerbladzijde zie je een paar afdrukken op katoen. Heel duidelijk is het verschil tussen de beide ster- motieven waarvan de éne zwaar getinte afdruk eerst werd gedaan en daarna de tweede, vage af druk. Hetzelfde resultaat kun je ook bereiken door twee of driemaal met dezelfde kurk te stempelen. Je hoeft dus niet voor elke afdruk opnieuw in te smeren. De ketting werd gesneden uit de zijkant van een kurk en toen die met verf was ingesmeerd werd hij over de stof gerold. Ook hier zie je eerst de zwaardere en dan de dunne afdruk. Zeg, denk je erom, dat je als je gaat beginnen, een schort voordoet of iets ouds aan, want stoffenverf gaat nooit meer uit je goed.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1965 | | pagina 25