VERENIGING HENGELSPORTVERENIGING Op zaterdag 6 november j.I. vond wederom de jaarlijkse prijsuitreiking plaats van de Hengelsport- vereniging Wilton-Fijenoord in de feestzaal „Marijke" te Schiedam. Voorzitter J. Broos opende circa 20.15 uur de bij eenkomst en heette alle aanwezigen hartelijk wel kom. Direct hierna gaf hij een overzicht van de presta ties, welke het afgelopen seizoen geleverd zijn. In vergelijking met verleden jaar stak het resul taat wat ongunstig af, maar hopelijk is, wat de vis vangst betreft, het volgende seizoen weer wat beter. De kampioen van dit jaar? Goede wijn behoeft geen krans! Weer is het Frits de Houting geworden, die de finitief beslag wist te leggen op de wisselbeker. Bovendien werd hem door onze voorzitter een prach tige gouden speld overhandigd, voor de kampioen beschikbaar gesteld door onze oud-voorzitter en ons erelid de heer Chris Aben. Hartelijk gefeliciteerd Frits! en Chris, namens het bestuur zeer bedankt voor deze prachtige prijs. Nadat alle leden hun prijs in ontvangst hadden ge nomen, werd de avond voortgezet met muziek en een dansje, waardoor voor velen het klokje veel te snel tikte. Maar aan alles komt een einde, zo ook aan deze gezellige avond. Ieder ging na afloop tevreden naar huis en dat is de hoofdzaak vond ondergetekende. W. Meeling, secr. H.S.V. „Wilton-Fijenoord". OPROEP AAN DE JEUGD Het is alweer een jaar geleden dat wij als bestuur van de Harmonie een beroep deden op de kinderen van W.F.-werknemers. Het doel was belangstelling te wekken voor deelname aan een muzikale oplei ding onder auspiciën van de Roterdamse Muziek school (R.M.S.). Ons plan slaagde meteen en een grote groep kinde ren is nu al bijna een jaar met de studie bezig. De resultaten zijn zeer bevredigend en daarom wil len wij gaarne met een tweede groep starten. De opleiding zal wederom geschieden door vak leraren der R.M.S. en worden gegeven op de werf te Schiedam. Het streven is een zeer grondige, voor u kosteloze opleiding te geven, zowel theoretisch als practisch. De cursus is echter nog in ander opzicht belangrijk. Aan de opleiding zal namelijk een voor Nederland geheel nieuwe methode, welke naar Amerikaans voorbeeld door de R.M.S. is geïntroduceerd, ten grondslag liggen. Bij deze werkwijze wordt van meet af aan ruime aandacht aan het samenspel besteed, zodat, wanneer de leerling later wordt afgeleverd aan het grote or kest, hij reeds beschikt over de nodige samenspel routine. Deze nieuwe ontwikkeling in het muziek onderwijs opent ongekende mogelijkheden. Hier ligt een kans voor ouders om hun zoon of dochter een zeer grondige muzikale scholing te geven, waarvan de kinderen hun hele verdere leven plezier kunnen hebben. Jongelui in de leeftijd van 12 t/m 15 jaar die inte resse hebben worden verzocht onderstaande strook in te vullen en zo spoedig mogelijk te zenden aan het secretariaat van de Harmonie p/a de heer A. J. Simpelaar, Nassaulaan 27, Vlaardingen. U ontvangt dan van ons spoedig nadere gegevens. Bestuur Harmonie „Wilton-Fijenoord". Ondergetekende geeft hiermede te kennen dat zijn/haar zoon/dochter naam: leeftijd: adres: woonpl.: belangstelling heeft voor de muziekcursus van de R.M.S. (handtekening vader of moeder) 28

Wilton Fijenoord Nieuws | 1965 | | pagina 32