Onderzeeboot Potvis opgenomen in marinevloot A mms Af Het is een goed schip; wij zijn trots op deze tech nisch goed afgewerkte Potvis" en wij brengen daarom gaarne hulde aan Wilton-Fijenoord voor alle betoon de specialistische vakmanschap. - De werf had ook zelf zoveel vertrouwen in het schip, dat tijdens dc diepduikproeven één der directeuren van de werf aan boord bleef." Aldus sprak Z. E. A. van Es, Staatssecretaris van De fensie voor Marine-aangelegenheden, op dinsdag 2 november jl. bij de overdracht van Hr. Ms. onderzee boot Potvis", die op onze werf werd gebouwd. Ook leerlingen van de Bedrijfsschool waren nat als potvissen. De Potvis „voluit". In storm en regen. Eén en ander vond plaats aan de kade voor het hoofdkantoor, in striemende regenvlagen en met een in zwaaiende luidsprekers bulderende storm wind. Paraplu's kwamen er niet aan te pas, want die waren met dit weer doodeenvoudig niet te han teren. Alleen één van de ongeveer veertig leerlin gen der Bedrijfsschool, die de plechtigheid bijwoon den, trachtte een groot zwart regenscherm boven zijn hoofd in evenwicht te houden, maar hij moest het ding telkens weer terugklappen, omdat het steeds weer omsloeg. Er bevond zich slechts één dame in het betrekkelijk kleine gezelschap genodigden - merendeels Marine autoriteiten -, mevrouw A. C. J. H. de Jong-Bartels, die in januari jl. op onze werf de „Potvis" heeft gedoopt en tewatergelaten. Ook zij doorstond dap per de elementen, zoals het een goede Marine vrouw (haar man, de minister van Defensie, is im mers ook uit de Marine voortgekomen) betaamt. De overdracht. De heer ir J. E. Woltjer had namens de werf als eerste spreker het woord gevoerd en daar bij gememoreerd, dat het jaren geleden is, dat 4

Wilton Fijenoord Nieuws | 1965 | | pagina 6