de genodigden. Mevrouw De Jong, die zeide, hele maal sprakeloos te zijn van alles wat ze aan boord had gezien, bood met enige toepasselijke woorden ter Mevrouw De Jong biedt Commandant Lohmeyer geschenken aan. herinnering aan deze dag zeven (genummerde) tin nen bierglazen aan voor de Commandant en de Officieren van de „Potvis" en een grote asbak („ik heb gehoord dat er tegenwoordig ook aan boord van onderzeeboten mag worden gerookt") voor de messroom der overige opvarenden. In zijn dankwoord voor deze geschenken zei Com mandant Lohmeyer later hierover: „U weet kenne lijk van zéér nabij, waaraan wij behoefte hebben!" Ook de burgemeester van Brouwershaven, de heer A. H. Vermeulen, die, vergezeld van één zijner wet houders, de overdracht bijwoonde, voerde hier het woord. Zijn aanwezigheid bij deze plechtigheid ver klaarde de burgemeester door te vertellen, dat de pot vis een onderdeel is van het Brouwershavense wapen. In 1607 spoelde nl. een 12 voet lange potvis - een vissoort, die in de Noordzee bijna niet voorkomt - aan op het strand van Brouwershaven. Een Zeeuwse kunstenaar wijdde er terstond een schilderij aan, dat sindsdien in het gemeentehuis van Brouwershaven hangt. Een fotografische reproduklie ervan bood de burgemeester thans aan voor de gelijknamige onder zeeboot. Nadat de heer Woltjer namens de werf een tele visietoestel voor de „Potvis" had aangeboden, sprak de Commandant van het schip een dank woord. Van de „kraan" af gezien.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1965 | | pagina 8