NIEUWE INGANG OPSTAPWAGENS Gelukkig is het dan eindelijk zo ver dat onze ge vaarlijke ingang aan de Vlaardingerdijk wordt ge sloten, zelfs al zeer binnenkort. Na 1 januari zal ieder gebruik moeten maken van andere ingangen, terwijl alleen voor voetgangers, in de buurt van het „Clubgebouw" een toegang zal blijven bestaan. Het verheugt ons voor dit laatste toestemming van het Gemeentebestuur en het Hoogheemraadschap Delfland te hebben verkregen. Dat onze hoofdingang wordt verlegd is niet in de eerste plaats uit veiligheidsoverwegingen. Wij zijn hiertoe genoodzaakt door de aanleg van de zoge naamde Deltadijk, die vlak langs de noordgrens van ons terrein is geprojecteerd, en waarvan de kruin V/ meter hoger komt te liggen dan het niveau van de Vlaardingerdijk. Wat gaat er nu gebeuren? De tekening op de voor gaande bladzijden gaat u dat vertellen. Stadium I: Met ingang van 1 januari a.s. wordt in het gebied tussen het kantoor van de afdeling Be veiliging en het Clubgebouw, nadat de oude fiet senstallingen daar zijn gesloopt, een parkeerterrein (Noord) voor bussen en auto's aangelegd. Zie 1. Tevens zal er een tweede nieuwe rijwielstalling ko men nabij het Clubgebouw. Zie 2. De werf is vanaf 1 januari 1966 toegankelijk via ingang Oost en de nieuwe De Ruyteringang (bij Admiraal de Ruyterstraat). Zie 3. Bovendien kun nen fietsers en voetgangers ook nog de werf berei ken via een tijdelijke ingang bij de Westfranke- landsedijk (naast toekomstige Rubensingang). Zie 4. Fietsers en brommers worden ondergebracht in: 1. Bestaande stalling Oost. 2. Nieuwe stalling Noord, zie 5. 3. Oostelijk gedeelte van de oude stalling Noord, zie 6. Behoudens door direktie te bepalen uitzonderingen worden alle privé auto's geplaatst op parkeerter rein Oost, zie 7. Bussen worden tijdelijk geparkeerd op het wegge deelte tussen het nieuwe poortgebouw en Admi raal de Ruyterstraat. Stadium II: 1 mei 1966 hoopt het Bouwbedrijf klaar te zijn met het nieuwe parkeerterrein Noord (één en ander afhankelijk van de weersomstandig heden). Zie 1. Vermoedelijk zal de nieuwe fietsen stalling bij het Clubgebouw al eerder klaar zijn. Zie 2. Deze kan dan weer door een aantal 'bewo ners' van de westzijde van de werf in gebruik ge nomen worden. Het parkeerterrein waar dan dus de bussen en een aantal privé auto's komen te staan is door een hek van het werfterrein gescheiden. Te voet kan men deze parkeerplaats bereiken via een toegang nabij het Clubgebouw. Hopelijk zal spoedig na 1 mei dan tenslotte de nieuwe Rubens-ingang, die over de Deltadijk ver binding zal hebben met het Rubensplein, kunnen worden geopend, zie 4. Dit laatste hebben wij niet zelf in de hand. Wij hopen dat dit korte overzicht en de tekening voldoende inzicht geven wat er gaat gebeuren en dat ieder enig ongerief zal willen accepteren in de periode van 1 januari tot 1 mei 1966. Bedrijfsdienst, J. A. van Sandick. In verband met het openstellen van de nieuwe in gang en het feit dat deze ingang verder van het wes telijk gedeelte van de werf is gelegen, zal onder staande nieuwe dienstregeling van kracht worden met ingang van 3 januari 1966. van 6.55 - 7-15 uur: 5 opstapwagens pendelen van nieuwe ingang naar bazenkantoor West (dus geen rondrit om timmer- winkel etc.); van 7.45 - 8.05 uur: 4 opstapwagens normale 8 minuten dienst; van 7.45 - 8.05 uur: opstapwagen komende van Oost, stopt nabij de garage t.b.v. kantoorpersoneel; Rest van de dag: 3 opstapwagens 8 minuten dienst (is ongewijzigd). van 17.05 17.20 uur: 3 opstapwagens pendelen van West naar de nieuwe ingang. Ie maal (17.05 vertrek van helling 6. Ver der van bazenkantoor West). 1 opstapwagen pendelt van dokkantoor Oost naar nieuwe ingang. 1 opstapwagen rijdt vanaf 17.00 uur normaal nacht dienst. Vanwege de grotere afstand en het feit dat ver wacht mag worden dat meer mensen van de opstap wagens gebruik zullen maken, zal het voor sommi gen misschien nodig zijn 's morgens enige minuten eerder van huis te gaan. Directie Wilton-Fijenoord. 20

Wilton Fijenoord Nieuws | 1965 | | pagina 22