Kerstversieringen van stro We hebben nodig: stro, tube lijm, schaar, raffia- draad of zijde, een naald, dun karton en gekleurd papier, eventueel goud- of zilverpapier. We weken het stro eerst een poosje in water zodat het zacht wordt. Want als we stro willen verwerken dan moet het buigzaam zijn. Na het weken strijken we het stro plat met een warme strijkbout. Maar we kunnen ook van het nog holle stro figuur- tjes rijgen. We beginnen met het maken van slingers. Knip daarvoor stukjes stro van 2lA tot 3 centime ter en rijg die aan elkaar. Heb je toevallig maïs korrels dan kun je die er ter afwisseling doorheen rijgen. Maar dan moeten de maiskorrels eerst een hele dag geweekt worden, want anders kan de naald er niet doorheen. Het stro hoeft niet alleen in de lengte te worden aangeregen, dwars staat ook heel leuk. Zoals het figuurtje A. Figuur B maak je van 6 of 8 stukjes stro die met een dubbele draad tot een ring geregen worden (eerste en laatste stukje aan elkaar knopen). Nu de draad splitsen, dat wil zeggen, met elke draad een andere kant opgaan en op iedere zijde van de ring 2 stukjes stro aanrijgen en aan een hoekpunt van de ring vastzetten. Nu ontstaan er reeds driehoekjes (figuur B2). Figuur B 3 krijgen we door beurtelings naar boven en beneden vasthouden en stevig vastknopen. Platgestreken strootjes kun je ook op elkaar plak ken, bijvoorbeeld afgewisseld door holle strootjes en dan op een stukje karton dat in de vorm van een ster is geknipt en beplakt met goud- of zilver papier (C). Als je erg veel fantasie hebt kun je zelf ook nog heel wat bedenken en dat is natuurlijk het mooiste want dan is het pas helemaal je eigen versiering geworden. 27

Wilton Fijenoord Nieuws | 1965 | | pagina 29