Harmonie Hengelsport Wie kan mij helpen aan groepsfoto's van mede werkers aan de O. en A. avonden in Musis Sacrum Schiedam op 14, 22 en 28 februari 1951. L. J. v. d. Vreede, afd. Geschut, Rotterdam. die voor onze afdeling hun daadwerkelijke steun heb ben gegeven hartelijk dank te zeggen en alle lezers een gelukkig en voorspoedig 1966 toe te wensen. A. J. de Boer, secretaris. Het afgelopen jaar heeft voor de harmonie groten deels in het teken gestaan van het 40-jarig jubileum. Zo werd op 27 maart de jubileumviering geopend met een concert in de Stadsgehoorzaal te Vlaardin- gen. Uit het programma bleek dat men het zich niet gemakkelijk had gemaakt. Het geheel kreeg een goe de vertolking zodat we mochten constateren dat de 40-jarige harmonie nog een goede gezondheid be zit. Tijdens dit concert werd het instrumentarium uitge breid met een lyra, aangeboden namens de dames van de leden. Dit prachtige instrument heeft in de verdere loop van dit jaar vele malen zijn diensten bewezen. De volgende feestelijke gebeurtenis was een receptie op 1 mei in de cantine van het hoofdkantoor. Uit de grote belangstelling, de velen die het woord voer den en de vele cadeaus en bloemstukken bleek overduidelijk dat onze vereniging allerwegen zeer gewaardeerd wordt. Een prachtig besluit vond de jubileumviering in een door ons georganiseerd muziekconcours dat gehou den werd op 9 oktober in de cantine van dokkantoor oost. Tijdens deze dag hebben vele toehoorders kun nen genieten van de muzikale prestaties van de deel nemers aan de wedstrijd. Het concours werd gege ven onder auspiciën van de Kon. Ned. Federatie van Harmonie- en Fanfaregezelschappen. Zowel de jury leden alsmede de deelnemers en toehoorders waren vol lof over de goede organisatie van deze dag. Me de hierdoor is het concours een van de hoogtepunten in ons 40-jarig bestaan geworden. Dat het bestuur op vele leden een beroep heeft moe ten doen om medewerking spreekt vanzelf. Dank zij de spontane medewerking van allen zijn wij er aldus in geslaagd van deze jubileumviering een onvergete lijke gebeurtenis te maken. De fusie met Bronswerk heeft er toe geleid dat de harmonie er een zustervereniging heeft bijgekregen in de vorm van het Jachthoorn- en Trompettercorps Bronswerk. Op 3 juli hebben onze nieuwe vrienden zich gepresenteerd in Schiedam. In samenwerking met onze harmonie werden op die dag de jaarlijkse K.W.-marsen muzikaal opgeluisterd. Een tegenbezoek aan Amersfoort werd ook reeds gebracht en wel op 25 september. Beide keren werd het een aangename kennismaking waaruit zeker verdere contacten zullen voortkomen. Vermeldenswaard zijn ook de goede prestaties van ons tamboercorps in het afgelopen jaar. Driemaal werd deelgenomen aan een tamboerwedstrijd en met succes. Eenmaal een tweede en tweemaal een eerste prijs plus een wisselbeker in Schiedam zijn resultaten waar we trots op mogen zijn. Van de verdere activiteiten van onze vereniging noemen we muzikale medewerking bij tewater latingen, uitvoering van de herdenkingscantate te Schiedam, bezoek aan de Heyplaat i.v.m. het 50- jarig jubileum van de harmoniever. „Dockyard", lunchconcert te Rotterdam enz. Aldus mogen we zeggen dat we een welbesteed en goed jaar achter de rug hebben. Dan vragen we ook nog even de aandacht voor de jeugd. In januari van dit jaar werd gestart met een nieuwe jeugdgroep in samenwerking met de Rot terdamse Muziekschool. De jongelui krijgen een gedegen opleiding volgens de nieuwste methode van een aantal vakleraren van genoemde school. De resultaten zijn tot nu toe bevredigend hetgeen wij hopen te kunnen demonstreren in het komende jaar. Ook zal getracht worden zo spoedig mogelijk met een tweede groep te starten. Van deze zijde dus eveneens optimistische geluiden. Tot besluit van dit jaaroverzicht wensen wij de directie, het hoofdbestuur en de besturen van de andere afdelingen alsmede onze donateurs en leden met hun gezinnen prettige kerstdagen en een voor spoedig 1966. Het bestuur Het afgelopen jaar heeft onze vereniging weer veel hengelplezier en andere genoegens ondervonden. Behalve onze onderlinge wedstrijden stonden o.a. de sportuitwisseling met de N.D.S.M. en de driekamp met de afdelingen biljart en klaverjas op het pro gramma. Wat de sportuitwisseling met onze Amsterdamse vrienden betreft, daarvan zijn de resultaten u allen bekend. Alleen afdeling klaverjas lukte het hun tegenstan- 30

Wilton Fijenoord Nieuws | 1965 | | pagina 32