Schaken Tennis daar de handel het omslachtige inplakken en wach ten op afrekening niet lang meer zal volhouden, om dat zij het materiaal, daar de vraag steeds groter wordt, uit de handel veel vlugger en duurder kan verkopen, door de steeds groter wordende vraag. Een nadeel is ook, dat postfris zonder plakker niet in de boekjes kan worden geleverd. Onze veilingen doen het alleen in de eerste 9 maan den van het jaar goed. De opbrengsten lagen over het algemeen tussen de 50 en 60 van de catalogus- waarde. Het duurdere genre wordt nu wat beter ver kocht. De ruilavonden zijn evenals de vorige jaren altijd slecht bezocht. Redenen kunnen wij hiervoor niet aanvoeren en we nemen dan ook aan dat in een phi- latelistenvereniging de noodzaak van het bezoeken van een ruilavond ontbreekt. En als men dan nog eens een keertje komt, brengt men geen ruilmate riaal mee. De vereniging zorgt altijd wel dat er boekjes aanwezig zijn, maar dat heeft niets met rui len te maken. Mogen wij de leden nog eens verzoe ken de ruilavonden wat meer te bezoeken, maar dan wel ruilmateriaal mede te brengen? Waardebonnen werden dit jaar niet meer uitgereikt, doch in plaats daarvan werden wereldcatalogi ge kocht, die, op diverse plaatsen uitgezet, voor de le den van groot nut kunnen blijken. Wij hopen, dat deze proef volgend jaar nuttig blijkt te zijn geweest, zodat wij ermee door kunnen gaan. Er werd in het begin van dit jaar een actie ontketend om het motief verzamelen in wedstrijdverband te bevorderen. Alle leden werd een motief, dat niet zo erg veel wordt verzameld, opgegeven met de op dracht binnen twee jaar te zorgen, dat er een aardig geheel ontstaat. De inzendingen zullen t.z.t. door een commissie worden beoordeeld en het bestuur stelt zich voor hier leuke prijzen aan te verbinden. Mogen wij de leden, die er nog niet zoveel aan de den, verzoeken zich op deze manier van verzamelen wat meer toe te leggen? We willen besluiten met u het volgend jaar veel succes met uw hobby toe te wensen en u verzoeken uw vrienden en collega's op te wekken lid van onze afdeling te worden. Het tweehonderdste lid en zijn aanbrenger kunnen op een surprise rekenen. Verder wensen wij u en uw gezin alsmede directie, hoofdbestuur en andere afdelingsbesturen prettige kerstdagen en een voorspoedig 1966 toe. Het bestuur. Dit keer kan ons jaarverslag een wat optimistischer geluid doen horen dan vorige malen. Ons eerste tiental eindigde in het afgelopen winter seizoen op de 3e plaats in de hoofdklasse van de N.R.S.B. De eerste wedstrijd in het seizoen 1965/66 tegen Heyplaat 1 eindigde in een gelijk spel, 5'5 terwijl de tweede wedstrijd tegen Tediro 2 werd afgebroken bij een stand van 44 met de beste kans voor W.F., ondanks het feit dat twee van onze beste spelers verhinderd waren. In het nieuwe seizoen hebben we weer een 2e tien tal in het veld gebracht. Dit heeft van Wester Toren 2 gewonnen met 73 en van het Zwarte Paard 2 met 5Vi41/, dus een goede start! Op het ogenblik beschikken wij over 23 leden, wat voor het opstellen van 2 tientallen eigenlijk te weinig is, omdat bij elke wedstrijd wel enkele spelers door nachtwerk of wegens ziekte verhinderd zijn en we dus niet voldoende reserves hebben. De toevloed van nieuwe leden zouden we begrijpelijkerwijze dus zeer op prijs stellen. De competitie, welke we gezamenlijk met de Schaak club „Schiedam" spelen, blijkt door het grotere aan tal deelnemers en de verdeling in meerdere groepen, zeer aantrekkelijk te zijn. Wij hopen dat deze onder linge samenwerking ook in 1966 even prettig zal mogen verlopen. Op 20 december hebben we weer een snelschaak wedstrijd georganiseerd met een prijsje voor elke deelnemer. De huidige samenstelling van ons bestuur is als volgt: voorzitter J. van Meeuwen, secretaris/wed- strijdleider J. Troost, penningmeester W. Versloot en commissaris van materiaal C. van Tol. Wij wensen ons hoofdbestuur, onze zusterver enigingen en alle schaakliefhebbers zowel in hun verenigingsbestaan als in hun persoonlijk leven een zeer goed 1966 toe! Het bestuur In deze donkere dagen voor Kerstmis is het moei lijk om je een zonovergoten tennisbaan voor te stellen. Toch was dit het geval op 3 april toen de banen weer werden geopend voor een nieuw speel seizoen. Al gauw waren de spieren weer losgegooid en begon men vol goede moed aan de competitie van de K.N.L.T.B. op 25 april. Wat het ledenaantal betreft was 1965 een gunstig jaar, we mochten n.l. 70 leden inschrijven tegen 45 in 1964. Er werd ook veel getraind en wel door 42 leden ongeveer 60 uren, hetzij in groepsverband, hetzij individueel. 33

Wilton Fijenoord Nieuws | 1965 | | pagina 35