Mevrouw Seale wordt verwelkomd met bloemen en een kus. Het booreiland, dat een lengte heeft van 74 meter, een breedte van 61,5 meter, een hoogte van bodem tot hooddek van 39,6 meter en met de top van de boortoren 94,5 meter boven de bodem, wordt gereed gemaakt om ongeveer 1 maart 1966 naar Nigeria gesleept te worden, door de firma L. Smit, waar het ongeveer 50 mijl ten zuiden van Warri bo ringen zal gaan verrichten voor Gulf Oil Company, Nigeria. De sleepreis van 5100 mijl zal ongeveer twee maan den duren, waarbij zowel personeel van L. Smit als van Transworld de bemanning van het boor eiland zal vormen. Destijds verzorgde L. Smit ook het transport van de Rig 46 naar Nigeria. In water tot 30 meter diep kan worden geboord terwijl het booreiland op de bodem rust. In drij vende toestand kan gewerkt worden in water van 180 meter diep. Het drijflichaam wordt gevormd door een rooster van stalen pijpen, 4,34 meter in doorsnede. Het dek wordt gedragen door 4 kolommen, één op elke hoek met een hoogte van 39,6 meter en een doorsnede van 6,7 meter. Het booreiland, waarvan de waterverplaatsing 6500 ton bedraagt, heeft op het dak van de bemanningsverblijven een landings platform voor helicopters. Het eiland is ingericht met accommodatie voor 90 man. De bouwkosten bedragen zes miljoen dollar. Kerr-McGee en haar dochterondernemingen bezit ten 13 booreilanden, waarvan één nog in aanbouw. Kerr-McGee zelf bezit hiervan negen eilanden, welke in de Golf van Mexico zijn ingezet. Transworld en haar dochterondernemingen be schikken over 3 platforms, waarvan één boringen verricht in de Perzische Golf en twee bij Nigeria. Transworld heeft 51 van de aandelen in handen van Transocean Drilling Company Ltd., welke fir ma een booreiland in gebruik heeft in het Duitse gedeelte van de Noordzee, terwijl nog een boor eiland voor deze firma gebouwd zal worden in Middlesbrough, Engeland. Mary Hardonck blies in sneeuw en wind dapper haar partijtje. (Copyright A. E. den Haan Jr.) De doop ster betuigt haar dank aan de heer P. Goedkoop Dzn. voor het haar aangeboden geschenk. 11

Wilton Fijenoord Nieuws | 1966 | | pagina 13