AFSCHEID Vlug deze taak, want 97 jubilarissen dat zegt iets. Dat zegt iets over de mensen die er werken, maar ook iets over het bedrijf zelf. Dat bedrijf is een grote plaats gaan innemen in de gemeenschap. Maar het betekent tevens trouw en toewijding van de jubilarissen, die zoveel jaren hun beste krachten aan het bedrijf hebben gegeven. Daarom ook spreekt de heer Vlug niet graag over De heer Vlug overhandigt hel vererend getuigschrift aan de de heer A. D. M. Visser, die onlangs zijn 50-jarig jubileum heeft gevierd. werkgever en werknemer, want allen zijn we me dewerkers en werken samen aan de goede gang van zaken, aan de kern van de maatschappij, waaraan een ieder zich verbonden weet. In de consumpties, aangeboden in de pauze, ziet spreker de symboliek van het leven. Het zoete, dat is het aangename, dat wij in ons leven genieten. Wanneer wij een blik terugwerpen zullen vele herinneringen, behorend tot het aange name en zoete van het leven, weer bovenkomen. Maar daarnaast is er ook het bittere, verwerkt in de bitterkoek, dat men ook moet slikken, maar een maal geslikt als bittere ervaring zal het ons sterker maken in het leven. Tenslotte is er nog het zout, dat ons de kracht geeft het zoet en het bitter op de juiste wijze te ver werken. Spreker vraagt zich thans af wie hij het meest moet complimenteren, de jubilarissen met het behalen van de diverse mijlpalen of de directie, omdat zij zo veel jaren over zoveel goede krachten heeft kunnen beschikken. Daarom wenst de heer Vlug ook de di rectie geluk met zoveel toegewijde kennis van zoveel mensen, die hun hart aan het bedrijf hebben verpand. Tenslotte reikt spreker het vererend getuigschrift uit aan de heer A. D. M. Visser, die vandaag ais model-controleur in de Gieterij, model zal staan voor alle jubilarissen. Bij de aanvang van ons leven, aldus de heer Vlug, zijn we met de beste bedoelingen gestart. Maar terugblikkend op de lange tijd, moeten we dank baar zijn, dat de volgende woorden juist zijn: „Ik sliep en droomde dat de wereld vreugde was. Ik ontwaakte en zag dat de wereld plicht was. Ik pakte aan en zie, de plicht werd vreugde". In de heer Visser huldigde de heer Vlug alle ju bilarissen, omdat zij in de afgelopen perioden een deel zijn geweest van de Maatschappij voor Nijver heid en Handel. Na een gezellige lunch was het officiële gedeelte afgelopen en vele gasten maakten van de gelegen heid gebruik een bezoek aan de Diergaarde te brengen. Y. D. Midden in zijn eigen werkgebied - de tekenzaal - nam op 28 januari j.l. de heer J. Lammers afscheid na ruim 43 dienstjaren. Ir B. Wilton sprak de scheidende functionaris toe en haalde daarbij veel herinneringen op, met name bleek de tekenkamer van „Fijenoord" over een goe de reputatie te beschikken. Sindsdien hebben veel wijzigingen plaatsgevonden en de heer Lammers heeft deze op zijn eigen rustige wijze geaccep teerd en is meegegroeid met het bedrijf in zijn huidige vorm. Daarom dankt de heer Wilton de heer Lammers niet alleen voor het werk, dat hij gedurende al die jaren heeft verricht, maar meer nog voor de wijze waarop hij zijn plaats in de bedrijfsgemeenschap heeft ingenomen. Hierna neemt de heer P. Spruit het woord, die het werk vergelijkt met een spel. Een spel blijft altijd hetzelfde, maar de spelers wisselen. De heer Lam mers is een goede en gewaardeerde speler geweest, hetgeen ook tot uiting mag komen in de prachtige hobby-kist, die hem namens vele medewerkers door de heer Spruit wordt overhandigd en natuurlijk wordt hierbij ook mevrouw Lammers niet vergeten. Aan haar reikt de heer Spruit een grote doos bonbons uit. Zeer velen maken hierna van de gelegenheid ge bruik om de heer Lammers persoonlijk de hand te drukken. Y. D. 19

Wilton Fijenoord Nieuws | 1966 | | pagina 21