ideeënbus In 1965 is de Ideeënbuscommissie gemiddeld eens in de 14 dagen bijeengeweest ter bespreking van de in omloop zijnde ideeën. De commissie heeft daarbij mogen constateren dat verschillende van onze medewerkers de weg naar de ideeënbus weten te vinden en er ook gebruik van maken. Vorig jaar is dan ook in totaal-een bedrag aan premies uit gekeerd van 2.745,Dit is verheugend, maar wat ons betreft mag dit voor 1966 gerust een bedrag worden van 5 cijfers voor de komma, maar dan moeten er nog meer ideeën binnenkomen. Wantwelke taak u ook in ons bedrijf verricht, in dat opzicht wordt er op u gerekend! Voor het werk dat door u wordt verricht bent u immers des kundig, daar staat u immers het dichtste bij. Dat betekent immers ook dat u vaak dingen waarneemt die een ander niet opmerkt. Wat moet u doen wanneer u iets ziet dat eigenlijk op een geheel andere manier gedaan kan worden? Maak er dan een ideetje van. Stop dat idee in de bus En wie weet; wanneer het idee wordt toe gepast, zit er voor u een beloning aan vast. Uw idee komt misschien ten nutte van het gehele be drijf. Hier volgt weer de verantwoording van S ideeën, ivaarvan er 1 beloond werd met een bedrag van 900, 1 met 50,1 met 40,en 1 met 25, 4 ideeën kivamen niet voor een premie in aanmerking. Idee 773 Ingediend door C. H. B. Gieterij Inzender stelt voor grote ruimten bij grote model len op te vullen met blokken van beton. Dit geeft een besparing en inzender ontving hier voor een premie van 40, Idee 778 Ingediend door C. v. W. Gieterij Het voorstel om enige ongebruikte laadborden te verbouwen tot transportbakken ten behoeve van heet gloeiwerk is uitgevoerd en blijkt goed te vol doen. Premie 50, Idee 1048 Ingediend door H. B. Bedrijfsdienst Inzender stelt voor om bij het testen van kranen, staanders, trek- en steekspanten te beplanken met linnen of plasticstroken om zodoende na te gaan wat het materiaal gedaan heeft na beproeving. Dit blijkt niet uitvoerbaar. Geen premie. Idee 1054 Ingediend door J. T. F. Scheepsb. Rep. Voorstel van inzender bestaat uit het maken van een transport-inrichting ten behoeve van o.a. stel lingmateriaal „in en uit" ladingtanken of scheeps ruimen. Dit toestel is gemaakt en opgebouwd uit delen die door één of twee personen aan boord gedragen kunnen worden. Het toestel is gemakke lijk te wijzigen en aan verschillende situaties aan te passen. Dit idee geeft een behoorlijke besparing. Premie 900, Idee 1055 Ingediend door C. A. L. Machinefabriek Inzender stelt het maken van speciaal gereedschap voor t.b.v. het passen met een kaliberpot bij het draaien van een schroefas. Dit komt zo weinig voor dat aanmaak van speciaal gereedschap overbodig is. Bovendien bestaat er een methode om de pot zonder beschadigingen te verwijderen, hetgeen voor kleinere schroefassen reeds wordt toegepast. Geen premie. Idee 1059 Ingediend door C. V. Bedrijfsdienst Inzender stelt voor een draaibare wartelconstructie in het dode part van hijsdraden van de 12 tons Hensen wipkranen te maken. Dit, om ineen draaien van de hijsdraden tijdens het opnemen van de last te voorkomen. Dit is niet uitvoerbaar, daar de draden over te veel schijven lopen welke het terugdraaien beletten. Geen premie. Idee 1063 Ingediend door J. K. Scheepsbouw N.B. Het voorstel is om pontons en dergelijke in het bouwdok niet horizontaal maar hellend (op schot) te bouwen om het regenwater gemakkelijker te kun nen lozen. Dit komt niet voor uitvoering in aan merking. Het voordeel in het bouwdok is juist, de mogelijkheid om horizontaal te kunnen bouwen, hetgeen gemakkelijker werken tengevolge heeft. Geen premie. Idee 1066 Ingediend door F. v. d. B. Gieterij Het voorstel van inzender, om bij het gieten van cilinderblokken een vuursteen tussen de pronten te plaatsen, blijkt een goede tip te zijn en voorkomt verijzering. Premie 25,A. P. 22

Wilton Fijenoord Nieuws | 1966 | | pagina 24