Kwade reuk IN MEMORIAM 't Kan best zijn dat een glaasje u „niets doet". U hebt er „geen last van". U rijdt er „geen haar slech ter door". Maar houdt er rekening mee, dat er mensen op de weg zijn die wél slecht rijden. Heel slecht vaak Mensen die niet weten wat zij in hun 'onwetend heid' op het spel zetten! Vrijheid: rijden onder invloed (dus zonder dat er sprake is van een ongeval kan worden gestraft met gevangenisstraf (max. 3 maanden). Aantekening hiervan vindt plaats in het strafregis ter, wat betekent: nadeel bij sollicitatieplannen vooral bij overheidsbetrekkingen, verlies van aan zien etc. Dood door schuld: een bestuurder - onder invloed loopt een grote kans een verkeersongeval te veroor zaken. Dat kan gevangenisstraf tot gevolg hebben (bij dood door schuld max. 3 jaar) met alle ge volgen van dien voor persoon, gezin, werkkring, enz. Rijbewijs: bij rijden onder invloed al dan niet ge volgd door een verkeersongeval is ontzegging van de rijbevoegdheid mogelijk tot max. 5 jaar (bij re cidive: 10 jaar). Gezien de ergerlijkheid van de welbewuste risicoschepping gaat de justitie steeds meer tot onvoorwaardelijke intrekking van het rij bewijs over. Met gevolgen voor werk, gezin, etc. Geld: niet alleen fikse geldboeten maar vooral de financiële consequenties, die indirekt uit rijden- onder-invloed kunnen voortvloeien (verlies van rij bewijs, derving inkomsten ten gevolge van vrij heidsbeneming, verminderde promotiekansen, etc.) zijn zwaar. Verzekering: bij ongevallen veroorzaakt door rij den onder invloed zijn de financiële gevolgen meestal geheel voor rekening van de betrokkene, omdat vele polissen het onder invloed rijden uit drukkelijk uitsluiten. Betrokkene kan voor zijn gehele leven op zeer zware lasten komen, bijvoorbeeld indien een kost winner werd doodgereden of zwaar verminkt en hij het gezin van het slachtoffer zal moeten onder houden. Daarom: Sta niet in een kwade reuk! Glaasje op? Laat u rijden! 8-1-1966 J. T. de Jong 75 jaar brander (oud-werknemer) ca. 38 dienstjaren. 28-1-1966 J. van Houdt 82 jaar koker (oud-werknemer) ca. 32 dienstjaren. 28 1-1966 A. de Snoo 81 jaar baas Modelmakerij Fijenoord (oud-werknemer) ca. 37 dienstjaren 5-2-1966 D. de Bruin 55 jaar electrisch lasser ca. 24 dienstjaren. De heer D. de Bruin, die werkzaam was als electrisch lasser in de scheepsbouwloods en lasloods, was een goede kracht en een goed vakman. Bij zijn collega's en superieuren stond hij hoog aangeschreven. De onderneming verliest in hem een zeer gewaardeerde medewerker. 5-2-1966 H. J. Heinsbroek 64 jaar verwarmings-monteur ca. 29 dienstjaren. De heer Heinsbroek heeft lange tijd als ver warmingsmonteur bij de afdeling Onderhoud gewerkt. Hij was een goede vakman en bij zijn collega's zeer gezien. De laatste jaren heeft hij in de functie van stoker zijn werkzaamheden verricht bij de Centrale Verwarming. Hij was altijd bereid zich ook buiten de nor male werkuren voor de onderneming in te zetten. Wij zullen hem node missen. Met leedwezen geven wij kennis van hun over lijden. Hun nagedachtenis zal door ons in ere gehouden worden. 23

Wilton Fijenoord Nieuws | 1966 | | pagina 25