PERSOONLIJK CONTACT WILLY WILTON-FONDS Gezinshulp wel uit de verhouding tot een normaal mens, dat gemiddeld 3.000 calorieën per dag nodig heeft, ter wijl bij een gelijk gewicht een kolibrie 155.000 calorieën per dag nodig zou hebben. Helaas kwamen na de tentoonstelling deze diertjes in particuliere handen en toen was het nog maar een kwestie van weken voordat zij in de eeuwige jachtvelden kwamen. Ook deze diertjes hebben afwisseling van voedsel nodig. Wie ze wil gaan houden, dient daar rekening mee te houden en moet beginnen met fruitvliegjes (Drossila) te kweken op stukjes rotte banaan (in een fles). Verder gecondenseerde melk, meel en honing in gelijke delen te vermengen, dit mengsel met 10 maal het volume water te verdunnen en dit daags vers te maken in verband met het snelle bederf; dat ze daar oud mee kunnen worden bewijst de bij gaande foto, want deze dame is al 8 jaar in de die rentuin van San-Diégo en nog in prima conditie. P. C. DE GRAUW DOEL: Het fonds heeft ten doel het verlenen van hulp aan de belanghebbenden in gevallen, dat zij door onvoorziene omstandigheden in financiële moeilijkheden geraken. Vorige maand hebben wij u al iets verteld over de gezinshulp, die door de Kruisverenigingen in samen werking met het Willy Wilton-Fonds wordt verleend. Er volgt hieronder nog een aanvulling op dit punt, terwijl wij deze keer tevens de gebitsregulatie" voor kinderen onder de aandacht brengen. In de volgende nummers zullen wij dan weer andere facetten van de hulp, die het Fonds verleent, naar voren brengen, opdat ieder zich een zo volledig mo gelijk beeld van de activiteiten van het Fonds kan vormen. Vorige maand schreven wij over de gezinshulp verleend door kruisverenigingen. De bedoeling is dat deze hulp een tijdelijk karakter heeft. Bij ziekte van de huisvrouw stuurt de kruis vereniging, wanneer daarom verzocht wordt, een gezinshulp om tijdens de ziekte de huishoudelijke werkzaamheden zo goed mogelijk te doen ver lopen. In het algemeen wordt deze hulp voor een beperkte periode gegeven, om te voorkomen dat aan andere gezinnen geen hulp kan worden ver leend. Bij ziekte van langere duur of chronische ziekte zal daarom soms naar een andere oplossing ge zocht moeten worden. Vaak kan volstaan worden met hulp voor halve dagen of enkele dagen per week. Indien de hieraan verbonden kosten voor een gezin een te zware last betekenen, kan een beroep op het Willy Wilton-Fonds gedaan worden. De zorg voor een goed gebit begint al bij de jeugd. Door de tandartsen wordt hieraan alle aandacht besteed. Een van de aspecten van de mondverzor- ging is de zgn. „gebitsregulatie" bij kinderen. U hebt ze wel gezien, de kinderen met een beugeltje om de tanden. De kosten van deze regulatie kunnen vrij aanzien lijk zijn en, ondanks de bijdrage van de zieken fondsen, een financiële last voor het gezin bete kenen. Mocht u hierdoor onverhoopt voor grote kosten komen te staan, neemt u dan even contact op met het Willy Wilton-Fonds, (Afdeling Per soneelsdienst, Maatschappelijke Zorg). 21

Wilton Fijenoord Nieuws | 1966 | | pagina 27