Aanmelding nieuwe leerlingen Bedrijfsschool Wij maken u, ouders in de Wilton-Fijenoordgemeenschap, er op attent, dat u uw zoon nu reeds kunt laten inschrijven als leerling op de school. Als uw jongen dit jaar zijn L.T.S.-diploma hoopt te behalen, dan kan hij nu zijn keuze reeds maken. Wil hij draaier, bankwerker of misschien plaatconstructiewerker worden, of liever in de houtsector als leerling-modelmaker of als leerling-scheepsbeschie- ter gaan werken, dan ligt zijn aanmeldingsformulier klaar. Zit uw zoon op de U.L.O. en moet hij ondanks veel geploeter van u en hem zelf erkennen, dat zijn toekomst toch beter in een andere sfeer ligt, komt u dan eens met ons praten. Ook jongelui, die op de V.G.L.O. of nog op de Lagere School zijn, kunnen op de Wilton-Fijenoord Bedrijfsschool een goede start maken in onze maat schappij. Jongens met deze vooropleiding komen in het Voorbereidend Leerjaar, waar hun gedurende 1 jaar de nodige handvaardigheid wordt bijgebracht. Daarna kan deze leerling een keuze maken welke kant hij op wil. De cursus booglassen, afschrijven in scheepsmetaalbewerken, de scheepsbouw of pijpenbewerken, ketelmaken e.a. kan door hem gekozen worden. Voor al de genoemde vakken wordt een leerovereenkomst afgesloten ten overstaan van de Stichting Bemetel. Dit betekent dat, na een twee- of drie jarige cursus aan het landelijk Bemetel-examen kan worden deelgenomen. Inlichtingen over toelating, studie-mogelijkheden en voorwaarden, kunt u krijgen bij de Chef van de Bedrijfsschool, telefoon 010-269200, werfno. 3491. Kom met uw zoon in de paas-vacantie naar de bedrijfsschool Wij zullen u gaarne de school laten zien. Als uw kinderen nog niet zo oud zijn, geachte lezer, dat zij al voor deze be- langrijke schoolkeuze staan, denk dan aan uw vriendenkring of aan uw buur man, hij heeft misschien al een zoon die 14 jaar is en NU moet kiezen. ging van de oude 23 cm vooriaders - uit deze vaar tuigen wenste te verwijderen om ze als hoofdbewa pening op de nieuwe pantserschepen te plaatsen. Het „Gepantserde ramschip 1890" had bij een wa terverplaatsing van 5528 ton de volgende hoofd afmetingen: lengte over alles: 106 meter, lengte tussen de lood lijnen 99 meter, breedte 16,85 meter, holte 8,90 meter, diepgang (uitgerust) 5,95 meter. De hoofdbewapening bestond uit drie kanons van 21 cm, elk in een gesloten barbette toren, waarvan twee naast elkaar op het voorschip en één op het achterschip. Als secundaire bewapening was voor zien in vier kanons van 15 cm A, twee aan bak boord en twee aan stuurboord. Het schip zou twee schoorstenen krijgen. De opstelling van het zware geschut was geheel identiek aan die van de Duitse kustverdedigings schepen van de „Aegir"-klasse. (wordt vervolgd) A. v. D. 17

Wilton Fijenoord Nieuws | 1966 | | pagina 19